piątek, 17 kwietnia 2015 19:30

Uczyli się pierwszej pomocy

 

Pierwszej pomocy trzeba uczyć już od najmłodszych lat, a przynajmniej na początku należy rozpocząć od jej podstaw.

Klub Rodzica z Miejskiego Ośrodka Kultury, 17 kwietnia zorganizował kurs pierwszej pomocy dla dzieci najmłodszych i rodziców. W przystępnym przyswajaniu tej wiedzy pomagała firma Medaid. - Kurs jest po to, żeby wiedzieć, jak nie panikować, czuć się pewnie w sytuacjach groźnych, które potencjalnie mogą okazać się groźne dla życia. Kurs jest zarówno dla dzieci i dorosłych, żeby obie strony wiedziały co zrobić, żeby realnie umiały ocenić sytuację – mówiła Joanna Michalak z Klubu Rodzica.

W warsztatach wzięły udział dzieci w wieku od 5 do 8 lat wraz z rodzicami. Ratowniczka z Medaid w przystępny i ciekawy sposób opowiadała najmłodszym o zagrożeniach, które mogą czyhać na nie nawet w domu. Były to na przykład niezabezpieczone gniazdka kontaktowe, czy noże kuchenne. Dzieci uczyły się zakładać opatrunki, czy dowiedziały się co zrobić, by wezwać pomoc i jakich informacji udzielić dyspozytorowi. - Dzieci oswajały się z sytuacjami, przypominały sobie zasady bezpiecznego zachowania w domu i na ulicy. Uczyły się jak wezwać pomoc i co powiedzieć. Dzieci często nie wiedzą pod jakim adresem mieszkają, więc na to też była zwracana uwaga. Dorośli uczyli się pierwszej pomocy zwłaszcza tej pediatrycznej. Dzieci najlepiej uczą się przez przykład, a my gdy razem z nimi uczestniczymy w tych warsztatach pokazujemy im, że jest to ważna kwestia, że warto się tego dowiedzieć. Wartościowe jest to wspólne spędzenie czasu i że ten czas jest taki efektywny. Razem robimy coś, co może przynieść efekty na wiele lat – mówiła.  

Szkolenie potrwało kilka godzin i na pewno zarówno dla dzieci jak i dorosłych nie był to czas zmarnowany, bo wiedza z zakresu pierwszej pomocy warta jest przypominana i utrwalania.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane