sobota, 18 kwietnia 2015 12:30

Bezpłatna pomoc od stowarzyszenia

 

Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska oferuje wszystkim zainteresowanym bezpłatną pomoc prawną. Poza tym rusza też z projektem edukacyjnym.

Trwa realizacja projektu edukacyjnego „My kreatywni”, do którego Ziemia Gnieźnieńska przystąpiła po raz trzeci. - W tym roku postawiliśmy na kreatywność. Dzieci i młodzież z naszych szkół muszą zaprezentować różne przedstawione propozycje, które objęte są projektem. Do niego dołączyły się szkoły z Mielżyna, Witkowa, Czerniejewa, Witkowa, Trzemeszna, Jarząbkowa oraz dwie szkoły z Niechanowa. Celem projektu jest rozwijanie indywidualności, ale także pracy w grupie - mówi  Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska.

Projekt będzie miał swój finał 14 maja w Zespole Szkół w Niechanowie, gdzie uczniowie zaprezentują swoje projekty. - Dla uczniów zdobywanie umiejętności poprzez atrakcyjne formy są niezwykle ważne. Najwięcej zależy w tym projekcie od uczniów. Przygotowaliśmy 10 zadań i każda ze szkół może wybrać po jednym z nich, albo wymyślić własny projekt - mówi Elżbieta Rzepecka-Roszak, dyrektorka Zespołu Szkół w Niechanowie.

Grupy w ramach projektu mogą wykonać robota, który wykona prosta czynność, albo stworzyć pojazd mechaniczny z rożnych materiałów. Mogą także przygotować spektakl, który będzie przedstawiał „szalona pogodę” wykorzystując przy tym wymyślone przez siebie przyrządy synoptyczne i mapę pogody. W przedstawieniu istotne będą zabawne elementy oraz nietuzinkowa scenografia i scenariusz. Kolejnym pomysłem do realizacji jest koncert muzyczny z wykorzystaniem wymyślonych przez siebie instrumentów muzycznych oraz wymyślone przez uczestników zagadki dla publiczności. Grupy mogą też obmyślić doświadczenie chemiczne, albo stworzyć przyrząd, który uniesie ciężar do 10 kilogramów. Przyrząd jednak można stworzyć za pomocą plastiku i papieru. Kosmiczny stwór to kolejny kreatywny projekt, który polega na stworzeniu wymyślnego przebrania. Grupy mogą też opracować grę dydaktyczna, albo zrobić tak zwany wehikuł czasu.

Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska zaprasza na bezpłatne konsultacje prawne, które poprowadzi Karolina Zabłocka-Ciemny. Pomoc prawna będzie odbywać się w każda środę od godziny 16:30. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy. - Można przyjść tak naprawdę z każdym tematem. Naszymi klientami są osoby w rożnym wieku i z rozmaitymi problemami związanymi prawem pracy, czy spadkowym. Chcielibyśmy zakrzewić w ludziach taka chęć, aby traktowali te porady z pewnym wyprzedzeniem. Jeśli będą chcieli podejmować jakieś działania, to żeby przyszli wcześniej i skonsultowali z nami jakie mają możliwości. Poza tym, że udzielamy ustnych porad, to pomagamy też napisać pozwy, czy odpowiedzi na nie. Pomagamy interpretować prawne dokumenty, z którymi nasi klienci nie potrafią sobie zawsze sami poradzić - mówiła  Karolina Zabłocka-Ciemny.

Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska prowadzi też porady edukacyjne. W siedzibie przy ul. Garbarskiej 1 urzęduje Maria Strzelczyk i Lidia Szczęsna, które udzielają pomocy edukacyjnej dzieciom ze szkoły podstawowej. Na te działania obowiązuje wcześniejsza rejestracja w siedzibie, bądź pod numerem telefonu 61 426 44 15.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane