niedziela, 31 maja 2015 10:20

Osiniec świętował Dzień Dziecka

 

Tradycją się już stało, że mieszkańcy Osińca i okolic przybywają do tej wsi na wspólną zabawę z okazji wyjątkowego święta.

Po raz kolejny na placu zabaw przy Alei Pierwszej, odbył się Dzień Dziecka, zorganizowany przez działaczy i mieszkańców tej wsi. W przygotowania zaangażowało się wiele osób, a o zainteresowaniu wydarzeniem świadczyły długie kolejki samochodów, zaparkowanych wzdłuż ulicy oraz tłumy gości.

- Od trzech lat organizujemy już Dzień Dziecka na Osińcu, które jest dobrą imprezą integracyjną dla wszystkich przybywających. Jak można zauważyć, sporo osób przyjechało tu także spoza Osińca. Cieszymy się, że tego typu wydarzenia mają takie zainteresowanie i że jest nas aż tylu, bo wtedy czujemy się docenieni za to ile starań włożyliśmy, by to przygotować - przekazała Magdalena Sekulska, sołtys wsi Osiniec.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Tradycyjnie przybyli strażacy, którzy zaprezentowali swój wóz, a do którego ustawiały się długie kolejki. Równie długie stały do dmuchanych zamków, gdzie każde dziecko miało szansę się wyskakać. Nie zabrakło również występów artystycznych w wykonaniu różnych grup, m.in. ze szkoły w Szczytnikach Duchownych. Odbyła się także „ruletka szczęścia”, w której główną nagrodą był rower.

Swoje umiejętności zaprezentowali także policjanci z Gniezna i Wrześni, którzy wykonali kilka pokazów, wzbudzając zainteresowanie wszystkich obecnych. Dzieci przyciągnęły także policyjne motocykle oraz służbowy pies, o którego pracy mundurowi opowiadali najmłodszym gościom imprezy. Całemu wydarzeniu przygrywał VC Band, dzięki czemu już z daleka można było usłyszeć gdzie odbywa się zabawa.

Już wkrótce Osiniec doczeka się także nowego placu zabaw, na terenie osiedla Owsianego. Wszystko dzięki głosom tysięcy internautów, którzy wsparli projekt Nivea dla budowy nowego podwórka. Sołtys wsi Magdalena Sekulska przekazała także, że wszyscy są bardzo wdzięczni za to wsparcie. Na pewno, kiedy dojdzie do otwarcia nowego placu zabaw – co może nastąpić w wakacje – wszyscy zostaną na to wydarzenie zaproszeni.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane