Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 08 czerwca 2015 15:11

Truskawkowe pole przed Starostwem

 

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w dniach od 16 do 19 czerwca zaprasza mieszkańców na truskawkowe pole, na którym będzie można zakupić owoce.

Inicjatywa zrodziła się podczas rozmów z lokalnymi producentami owoców sezonowych, dlatego udział w niej wezmą rolnicy, koła gospodyń wiejskich, ale także uczniowie szkół i przedszkoli. - Sezon truskawkowy został rozpoczęty, dlatego my jako Starostwo przyłączamy się do promocji owocu, ale przede wszystkim do promocji producentów owoców sezonowych. Dlatego od 16 czerwca przed starostwem będzie można kupić truskawki oraz różne z nich przetwory - mówiła starosta Beata Tarczyńska.

Jak przekazał wicestarosta Jerzy Berlik, akcja ta ma też w jakiś sposób pomóc rolnikom wypromować ich pracę i lokalne, zdrowe wyroby. - Głównym przesłaniem tej akcji jest to, abyśmy my jako konsumenci zwracali szczególna uwagę na to co kupujemy w sklepach, zwłaszcza w marketach. Powinniśmy kłaść nacisk na to, aby kupować produkty od polskich rolników. W taki sposób możemy ich wspierać wybierając produkt lokalny - mówił.

Inicjatywę wspiera Centrum Kultury Scena to Dziwna, które promuję tę akcję. - Ci co przyjdą nie powinni żałować, bo oprócz możliwości kupienia lokalnych produktów będą inne atrakcje również dla tych najmłodszych - mówił dyrektor eSTeDe Grzegorz Reszko.  

„Truskawkowe pole” zostanie otwarte 16 czerwca o godzinie 11:00 do 15:00. W kolejnych dniach od 17 do 19 czerwca produkty będzie można zakupić od godziny 8:00 do 13:00.

10 komentarzy