sobota, 13 czerwca 2015 20:14

Truskawki na imieniny

 

W ramach drugiego dnia Imienin ulicy Bolesława Chrobrego odbyło się Truskawisko, organizowane przez Stowarzyszenie Światowid.

W ramach tej części wydarzenia, trwającego przez dwa dni w centrum miasta, na Rynku ustawione zostały stoiska stowarzyszenia z lokalnymi produktami. Spośród owoców - oczywiście nieprzetworzonych - dominowały truskawki. Tymczasem w Miejskim Ośrodku Kultury przyjmowane były róże pyszności wykonane z tego wyjątkowego owocu, w ramach truskawkowego konkursu.

W trakcie Truskawiska odbył się także pokaz kulinarny w wykonaniu Tomasza Jakubiaka oraz pokaz pojazdów zabytkowych, o których napiszemy (i pokażemy!) więcej już wkrótce.

4 komentarzy

 • Link do komentarza anna poniedziałek, 15 czerwca 2015 10:44 napisane przez anna

  Zgadzam się , że impreza Truskawisko ma swój klimat w Dziekanowicach . Byłam tam w tamtym roku - było ok. Rozumiem organizatorów Światowid , że chciała wyjść do miasta z tą impreza - pewnie mieli nadzieję że bardziej rozreklamują ją . Myślę , że na drugi rok wrócą gdzieś na łono natury.

 • Link do komentarza wyborca lokalny niedziela, 14 czerwca 2015 12:05 napisane przez wyborca lokalny

  Popieram oba wpisy. Na marketingu nasza władza to zna sie, jak wilk na gwiazdach.Ale to tak bywa, jak do promocji i ośrodków kulturalnych przyjmuje się do rpacy "po uważaniu", a nie fachowców. Kadencja Budasza jak widać jest przegrana już na samym starcie!

 • Link do komentarza jadwiga niedziela, 14 czerwca 2015 09:25 napisane przez jadwiga

  Dwa poprzednie truskawiska odbyly sie w okolicach dziekanowic,przy jeziorze,tuz przy polu truskawek,to mialo sens i klimat.przeczytalam w internecie ze kiermasz w tym roku produktow lokalnych odbedzie sie,niestety,na naszym rynku od godziny ktorejs tam do godz 18.poszlam wiec na spacer na rynek i co?wlasnie pakowali do auta ostatnie stanowisko truskawek,stalo jedno stare autkk,bo wiadomo,ze potem reszta w skorzecinie byla.na rynku pluskalo sie kilkoro malo grzecznych dzieciakow,podjechala straz miejska,popatrzyla,,smutne widowisko a nie truskawisko,jak nie wroci na pola ta impreza,to dla mnie truskawisko straci sens.dwa lato mialo.

 • Link do komentarza Mariusz sobota, 13 czerwca 2015 23:14 napisane przez Mariusz

  Mieszkańcy jak widać mają w nosie takie imprezy! kto organizuje kiermasze owoców i wedlin w sobotni upalny dzień w spiekocie miejskiego rynku, gdzie nie ma w ogóle cienia? Trzeba naprawdę miec niepoukładane, zeby sądzić, ze mieszczuchy przyjdą na zakupy. Marketigowo jesteście tak słabi, jak ta cała Wasza władza.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane