niedziela, 14 czerwca 2015 09:53

Bawili się dla Hani

 

Tłumy mieszkańców przybyło w sobotnie popołudnie na rodzinny festyn, odbywający się przy ul. Paczkowskiego. Wszystko dla niespełna rocznej Hani.

Wyjątkowo dobra pogoda i gorąca temperatura przyciągnęła wielu gnieźnian, nie tylko z okolicznych osiedli ale i całego miasta. Wydarzenie, które organizowało Stowarzyszenie „Żyrafa” działające przy Szkole Podstawowej nr 6, miało bardzo szczególny cel. Festyn Rodzinny „Serce – Sercu gramy dla Hani”, był dedykowany małej gnieźniance, która od kilku miesięcy zmaga się z nowotworem złośliwym prawego oka. Dziewczynka przebyła już kilka chemioterapii i obecnie leczona jest w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Wydarzenie odbywało się obok stadionu hokejowego. Na miejscu organizatorzy zadbali o wszelkie formy atrakcji, które na pewno zadowoliły najmłodszych gości imprezy. Były bryczki, kilka najróżniejszych dmuchanych zamków, stanowiska rekonstruktorów i policji, a także gry, zabawy, kolorowanki i oczywiście część kulinarna. Na scenie tymczasem odbywały się różne występy oraz pokazy m.in. karate. Do gości festynu „blubrano” po wielkopolsku, a o 16:30 na stadionie obok odbył się mecz piłkarski, w którym przeciwko sobie zmierzyli się urzędnicy i działacze z miasta z celebrytami przybyłymi z całego kraju na to wydarzenie. Wynik spotkania zakończył się 0:1 dla gości. Wszyscy rozgrzani temperaturą, mogli schłodzić się w kurtynie wodnej, utworzonej przy wejściu na boisko.

W ciągu całej soboty po mieście chodzili wolontariusze imprezy, którzy zbierali do puszek datki dla Hani. Wszyscy podkreślali, że nazwa imprezy „serce – sercu” ma właśnie polegać na okazaniu tego serca, dzięki któremu Hania będzie miała szansę na powrót do rodzinnego domu oraz – co najważniejsze – do zdrowia.

Zdjęcia z meczu pojawią się już wkrótce!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane