czwartek, 18 czerwca 2015 18:05

W służbie przeciwko kłusownictwu

 

Społeczna Straż Rybacka Powiatu gnieźnieńskiego obchodziła wyjątkowy jubileusz piętnastolecia swego istnienia.

Początki SSR sięgają roku 2000, kiedy to Zbigniew Misior powołał tę społeczną inicjatywę. Do roku 2012 pełnił w straży funkcję komendanta. Działania SSR zostały wsparte także przez ówczesnego starostę gnieźnieńskiego Jacka Marciniaka. Od tych 15 lat straż działa nieprzerwanie na rzecz ochrony środowiska, bezpieczeństwa wód powiatu gnieźnieńskiego, pomaga w zwalczaniu kłusownictwa. Obecnie komendantem straży jest Andrzej Kowalski. – Działamy na terenie całego powiatu gnieźnieńskiego. Dokonujemy także wyjazdów po informacjach telefonicznych od wędkarzy o założonych sieciach kłusowniczych. W obecnej chwili zostało nas ośmiu. Działamy społecznie, więc swój czas wolny przeznaczamy pracy dla SSR – mówił komendant.   

Straż Rybacka współpracuje w zakresie przestrzegania przepisów ochrony środowiska ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie (Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa), Strażą Miejską, Komendą Powiatową Policji oraz Państwową Strażą Rybacką. – Dziękuję Panom, że zdecydowali się na pracę społeczną i tym bardziej musi ona być doceniana. Mało jest takich osób, które poświęcają swój prywatny wolny czas po pracy zawodowej kolejnemu zajęciu, który służy drugiemu człowiekowi – mówiła Starosta Beata Tarczyńska.

Strażacy z SSR otrzymali specjalne podziękowania z rąk starosty. Obecnie do straży należą: Andrzej Kowalski, Dariusz Frankowski, Waldemar Klorek, Jarosław Ryczkowski, Marek Budzyński, Grzegorz Frankowski, Roman Rokosik i Artur Piątek.

Oprócz tego było wiele podziękowań, również z Polskiego Związku Wędkarskiego z Poznania, którego członkami są wolontariusze z gnieźnieńskiej Straży Rybackiej. Jubileusz piętnastolecia istnienia uhonorowany został wyjątkowym tortem.

Uroczystość w eSTeDe odbywała się w oprawie fotografii autorstwa Przemysława Degórskiego, który specjalnie na te okazję przygotował zdjęcia przedstawiające krajobraz znad wód powiatu gnieźnieńskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane