Jesteś tutaj:Aktualności Wakacje z Uśmiechem – letni wolontariat
niedziela, 02 sierpnia 2015 13:21

Wakacje z Uśmiechem – letni wolontariat

  Artykuł sponsorowany

Łatwo nawiązujesz kontakty z drugim człowiekiem? Chcesz pożytecznie spędzić wakacyjny czas? Pomoc osobom z niepełnosprawnościami jest dla Ciebie ważna lub chcesz dowiedzieć się na czym ona polega? Jeśli odpowiadasz twierdząco, akcja „Wakacje z Uśmiechem” jest właśnie dla Ciebie.

Podczas tegorocznych wakacji Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei już po raz drugi organizuje akcję „Wakacje z Uśmiechem”. Idea jest prosta: grupa Podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie (ok. 25 km od Gniezna) czeka na wolontariuszki i wolontariuszy, którzy chcą spędzić z nimi czas, a przez to nabyć lub rozwinąć umiejętności pracy wolontariackiej. Jakie są wymagania wobec kandydatów na wolontariuszy? Poświęcenie wolnego czasu, zaangażowanie, empatia, pozytywne nastawienie, dużo pomysłów. W zamian za włączenie się w życie Domu, Stowarzyszenie zapewnia: wyżywienie, nocleg, dojazd, miłą atmosferę oraz mnóstwo satysfakcji i nieodkrytych dotąd pozytywnych emocji.

- Zapraszamy do Łopienna wszystkich wolontariuszy, którzy ukończyli 16 rok życia – zarówno początkujących, jak i tych z dłuższym stażem. Akcja Wakacje z Uśmiechem to nie tylko sposób na spędzenie wakacyjnego czasu. To przede wszystkim dawanie naszym Podopiecznym poczucia pełnej akceptacji i oderwanie ich od codziennej rutyny - mówi Maria Kopaszewska, koordynatorka „Wakacji z Uśmiechem”.

Przez cały okres wakacyjny trwa nabór wolontariuszy, którzy staną się przyjaciółmi dla Mieszkańców - poczytają im bajki, zorganizują atrakcyjne gry i zabawy, wspólnie pospacerują, podzielą się swoją pasją poprzez przeprowadzenie zajęć np. sportowych, teatralnych, muzycznych, plastycznych lub fotograficznych. Udział w akcji mogą wziąć uczniowie, studenci, bezrobotni, czy emeryci.

Zgłoszenia oraz więcej informacji o akcji pod numerem telefonu 697 782 487 lub adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje o organizatorze znajdują się na stronie internetowej www.usmiechnadziei.org oraz na www.facebook.com/usmiechnadziei

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane