środa, 05 sierpnia 2015 13:00

Wyrzucili śmieci – zapłacili mandaty

 

Kolejnych gnieźnian, którzy podrzucali śmieci na terenie miasta, przyłapała Straż Miejska. Tymczasem sprawa z ul. Wodnej trafi do... sądu.

W ostatnich dniach strażnicy otrzymali dwa sygnały o zachowaniu gnieźnian, które powinny zasługiwać na potępienie. W sobotę 1 sierpnia ze służbami skontaktował się jeden z mieszkańców, który przekazał iż przy ul. Leszczynowej na os. Pustachowa zalegają duże ilości śmieci. Funkcjonariusze przybyli na miejsce, aby potwierdzić skalę problemu i rodzaj odpadków: - Wśród nich były także faktury z jednym nazwiskiem. Strażnicy skontaktowali się z tą osobą. Mężczyzna przyjechał na miejsce, potwierdził, że to jego śmieci, ale dodał, że to nie on je wyrzucił, a jedynie pozostawił je w poprzednio wynajmowanym mieszkaniu - przekazała nam Anna Dzionek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Strażnicy dotarli do właścicielki posesji, w której mężczyzna pozostawił po sobie ww. odnalezione rzeczy. Ostatecznie kobieta przyznała się do wyrzucenia śmieci przy ul. Leszczynowej, za co została ukarana mandatem. Odpadki zostały usunięte z tego miejsca.

To jednak nie koniec „śmieciowych” problemów. W poniedziałek 3 sierpnia strażnicy ukarali mandatem gnieźniankę, która przy ul. Roosevelta regularnie zostawiała śmieci obok „kubła”, mimo iż miała podpisaną umowę na inny pojemnik. Za swoje postępowanie również została ukarana mandatem.

Jak się okazuje, zuchwałość podrzucających śmieci może nie znać granic. Dowiedzieliśmy się również, że sprawa sprzed trzech tygodni, dotycząca odpadków przy ul. Wodnej, ostatecznie trafi do sądu. Przypomnijmy, że małżeństwo z Komorowa w gminie Kłecko (zobacz także: Bezczelność śmiecących nie zna granic) pozbyło się z mieszkania odpadków, które zostały później odnalezione przy ul. Wodnej na terenie Gniezna. Właściciele śmieci, mimo iż dowody wskazują właśnie na nich, nie przyznają się. O wyniku sprawy wobec tego będzie musiał zadecydować sąd. Miejmy nadzieję, że wyrok będzie na tyle dotkliwy, aby oduczyć innych od takiego postępowania.

3 komentarzy

  • Link do komentarza SzaryEminent środa, 05 sierpnia 2015 16:02 napisane przez SzaryEminent

    Każdy ma przypisany kubeł - jeśli sąd stwierdzi, że śmieci są ich, to zostaną ukarani bo mają obowiązek je zbywać w odpowiedni sposób, a nie podrzucając gdziekolwiek indziej.

  • Link do komentarza kubełkowa środa, 05 sierpnia 2015 14:28 napisane przez kubełkowa

    sprawę maja szansę wygrać - ci z komorowa - kubeł jest ogólnodostępny - to po pierwsze, po drugie - nie jest opisany do kogo należy ani do czego jest przeznaczony, po trzecie jest zawsze otwarty.... nie są z Gniezna, mogli nie wiedzieć, że tylko cmentarne śmieci, jedyny bezsporny fakt to, to ze śmieci zostawili obok a nie w kontenerze!

  • Link do komentarza 24sdgc środa, 05 sierpnia 2015 13:36 napisane przez 24sdgc

    Jest i straż miejska, jak widac kiedy sie chce to można

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane