wtorek, 11 sierpnia 2015 17:59

Działają w służbie społeczeństwu

 

„W służbie miastu i społeczeństwu” to kolejna akcja w ramach Królewskiego festiwalu artystycznego koordynowana przez Miejski Ośrodek Kultury.  

Przez tydzień na Rynku stacjonować będą różne służby: Policja, Straż Leśna, URBiS, MPK. Akcję w poniedziałek 10 sierpnia zainicjowała Straż Pożarna.

Akcja została stworzona po to, by uświadomić ludziom, że służby te istnieją właśnie dla nich. Podczas jej trwania służby zaprezentują siebie, pokażą jak pracuje, a oprócz tego przygotują specjalne atrakcję, również dla tych najmłodszych.

Straż Pożarna edukowała przede wszystkim dzieci. Funkcjonariusze mówili co należy zrobić w przypadku zagrożenia, uczulała na zapamiętanie najważniejszych danych takich jak numery alarmowe i informacje, które po odebraniu telefonu przez dyspozytora trzeba podać. Dzieci i dorośli mogli wziąć udział w przeprowadzonym przez Straż Pożarną kursie pierwszej pomocy. Największą jednak atrakcją nie tylko wśród najmłodszych cieszył się wóz strażacki wraz z całym osprzętowaniem, o którym szerzej opowiedzieli strażacy. Nie obyło się także bez demonstracji sprzętu i kombinezonów.

We wtorek 11 sierpnia na Rynku zaprezentuje się Policja, następnie Straż Leśna, URBiS i MPK. Dokładniejsze informację o akcji znajdą Państwo na naszej stronie: „W służbie miastu i społeczeństwu”. 

1 komentarz

  • Link do komentarza prosport wtorek, 11 sierpnia 2015 20:11 napisane przez prosport

    Brawo, jeszcze jeden świetny pomysł! Tak trzymać i powtarzać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane