piątek, 14 sierpnia 2015 15:02

Osiniec otworzył nowy plac zabaw

 

W piątkowe południe dokonano oficjalnego otwarcia placu zabaw Nivea, które jest efektem starań tysięcy mieszkańców naszego regionu.

Pomysł, codzienne głosowanie a później także sprawy administracyjne i prace związane z zagospodarowaniem terenu i samą inwestycją – te wszystkie trudy zwieńczył sukces, jakim było przecięcie wstęgi przy nowo otwartym placu zabaw, na terenie osiedla Owsianego we wsi Osiniec.

W piątek 14 sierpnia w tym nowym miejscu pojawiło się dziesiątki rodzin ze swoimi pociechami, które wręcz rzuciły się do testowania wszystkich nowych atrakcji. Choć sam plac zabaw został ukończony kilka tygodni temu, to w ostatnim czasie trwało pielęgnowanie posadzonej trawy, która mimo ostatnich upałów, przyjęła się bardzo dobrze.

W uroczystości otwarcia wzięli udział wszyscy, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie: - Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu, że właśnie dzięki zaangażowaniu lokalnych mieszkańców oraz internautów, dziś możemy uroczyście spędzać tę chwilę na Osińcu. Na pewno ta inwestycja będzie dawała wiele radości i zadowolenia dzieciom, które w wolnym czasie będą mogły wspólnie spędzać czas w tym miejscu - mówił Włodzimierz Leman, wójt Gminy Gniezno. Zapewnił on również, że w planach jest również ogrodzenie placu, co weźmie już na siebie Urząd Gminy.

Sołtys wsi Osiniec, Magdalena Sekulska, wielokrotnie wyraziła wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do tej inicjatywy: - Chciałabym podziękować panu wójtowi za przekazanie tej działki pod plac zabaw i pozytywne nastawienie do naszego wniosku, aby nas zgłosić do tego konkursu. Dziękuję też panu Markowi Szulczewskiemu, który z ramienia gminy borykał się z tymi wszystkimi formalnościami, związanymi ze zgłoszeniem do konkursu. Dziękuję również firmom, które pomagały nam w gromadzeniu głosów, a przede wszystkim mieszkańcom, którzy oddawali głosy i dbali o to, by nasza pozycja w rankingu zawsze była w pierwszej dziesiątce. Dziś mam też okazję podziękować pani Kamili Chojnackiej, która znalazła informację o konkursie i przesłała do nas tę informację. Dzięki temu ta akcja się zaczęła - mówiła Magdalena Sekulska.

Po słowach podziękowań, przyszedł czas na uroczyste przecięcie błękitnej wstęgi, oficjalnie otwierającej Podwórko Nivea. Sam plac był udekorowany tego dnia białymi i niebieskimi balonami i piłkami oraz wiatraczkami z logiem firmy. Po wszystkim ks. kan. Andrzej Grzelak pobłogosławił to miejsce, aby bezpiecznie służyło wszystkim z niego korzystającym. Na końcu uroczystości nie zabrakło również "szampana" dla dzieci. To właśnie ich świętem było to piątkowe wydarzenie.

13 komentarzy

 • Link do komentarza pytaczek piątek, 21 sierpnia 2015 11:05 napisane przez pytaczek

  Ale o swoją tablicę z wyrytym swoim nazwiskiem chyba dba i codziennie odkurza? Ponoć, jak mówi przysłowie,głupota i pycha rosną na tym samym drzewie?

 • Link do komentarza tajwańczyk piątek, 21 sierpnia 2015 06:54 napisane przez tajwańczyk

  dobra rado niech Szarzyński wróci na ziemię bo jego tajwan zarasta zielsko i niedługo nawet zdjęć przez te chwasty nie zobaczymy

 • Link do komentarza dobra rada środa, 19 sierpnia 2015 23:19 napisane przez dobra rada

  Panie Obserwatorze, tu nikt nikogo nie obraża, a jeżeli Pan czuje się obrażony, to widomo, ze to Pan bierze sobie do serca te uwagi. Może czas się zmienić i nauczyć się pokory?

 • Link do komentarza Obserwator środa, 19 sierpnia 2015 20:48 napisane przez Obserwator

  Ktoś tu przegrał wybory i wylewa żółć. Nawet obraża mieszkańców. Internet nie jest anonimowy. Żałosne.

 • Link do komentarza Stachu środa, 19 sierpnia 2015 09:44 napisane przez Stachu

  Do Czytelnika - Wielcy ludzie pracują w ciszy i często w ukryciu i poznajemy ich dopiero po dokonaniach, a nie w pierwszych ławkach kościoła. "Na drodze do sławy zachowaj incognito" - powiedział Stanisław Jerzy Lec. I moze tacy lanserzy wezmą sobie to do serca? Oczywiście pod warunkiem, ze zrozunieją sentencję i wiedzą, kim był Lec!

 • Link do komentarza Emilia środa, 19 sierpnia 2015 09:16 napisane przez Emilia

  Panie Czytelniku - Chyba Pan takze przyzna, ze ktoś, kto z taką zawziętością i regularnością pokazuje się w mediach pracuje tylko na efekciarstwo i jest to przejaw wyjątkowej bufonady?

 • Link do komentarza Czytelnik środa, 19 sierpnia 2015 06:51 napisane przez Czytelnik

  Krytykuje pod różnymi pseudonimami, a sama jest na zdjęciach. To przejaw hipokryzji.

 • Link do komentarza Tajwan wtorek, 18 sierpnia 2015 10:22 napisane przez Tajwan

  Panie "ciekawy" Zasługi tego pana są takie, ze posiadł wiedzę, gdzie i kiedy ustawiać się do zdjęć, tyle i tylko tyle. Czasem ktos myli służbę dla społeczeństwa z lansem swojej własnej osoby.

 • Link do komentarza ciekawy wtorek, 18 sierpnia 2015 07:01 napisane przez ciekawy

  a jakie są zasługi Szarzyńskiego w tej sprawie ? bo akurat o tym nie napisano

 • Link do komentarza tulipan poniedziałek, 17 sierpnia 2015 22:45 napisane przez tulipan

  Ten pan radny to taki model, który znany jest tylko z tego, ze jest znany z fotografii. Żenujące, ale cóż, takich mamy przedstawicieli, jakich mamy wyborców. Klasyczny przyklad narcyza.

 • Link do komentarza Pirat poniedziałek, 17 sierpnia 2015 22:07 napisane przez Pirat

  No tak Pan radny Szarzyński oczywiście musiał "zaistnieć" na fotkach. Idealna chwila by powiększyć swoje portfolio. Przecież to nie jego zasługa tylko tysiące głosów oddanych przez mieszkańców Osińca, przyległych osiedli i innych dobrych ludzi. Ale jak to mówią sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Najważniejsze jest to, że dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zebrać gigantyczną ilość głosów i dzieciaczki mają plac zabaw. Budujące jest to, że jak jest potrzeba społeczeństwo potrafi się zjednoczyć i wspólnym wysiłkiem dążyć do celu. Oby plac służył jak najdłużej. Miejmy nadzieję, że nie znajdą się chętni do jego dewastacji.

 • Link do komentarza tomasz piątek, 14 sierpnia 2015 16:48 napisane przez tomasz

  Ogrodzić, żeby zabezpieczyć przed zwierzętami i pilnować porządku. Tak to już jest, że społeczeństwo może nie uszanować. Drugi plac w innej części Osińca też jest ogrodzony, ale wstęp jest wolny!

 • Link do komentarza Stefan12 piątek, 14 sierpnia 2015 15:58 napisane przez Stefan12

  A po co ogrodzenie? Żeby zamknąć plac przed użytkownikami?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane