poniedziałek, 17 sierpnia 2015 17:27

Klasyki chcą się spotykać

 

W miniony weekend po raz pierwszy odbyło się spotkanie Klasycznego Gniezna – nowej inicjatywy motoryzacyjnej, skupiającej miłośników starych pojazdów.

Na placu za jednym z supermarketów przy ul. Roosevelta zgromadziły się liczne pojazdy, których widok na drogach zawsze przykuwa oczy wszystkich zainteresowanych. Starsi przyglądają się im, wspominając dawne czasy a młodsi – z zaciekawieniem patrząc na pojazdy, które zdaniem niektórych powinny już stać w muzeach.

O tym, że samochody te nie zasługują na szklaną gablotę a na prezentację i – co najważniejsze – jazdę po drogach publicznych, mogli się przekonać wszyscy ci, którzy przybyli w niedzielny wieczór na pierwszy tego typu mały zlot. - Zainspirowaliśmy się podobna inicjatywą z Poznania, która się tam już odbywa od jakiegoś czasu. Dla nas mają to być cykliczne spotkania miłośników klasycznej motoryzacji. Przez ich organizację chcemy także pokazać, że imprezy związane z motoryzacją mogą mieć charakter rodzinny i przede wszystkim bezpieczny - mówi Piotr Wawrzyniak, jeden z organizatorów niedzielnego zlotu.

Na spotkaniach mogą pojawiać się wszyscy właściciele aut, których pojazdy zostały wyprodukowane przed 1991 rokiem. Na miejscu pojawiły się m.in. polonezy, polskie fiaty, garbusy, ale także inne pojazdy, które jeszcze kilkanaście lat temu były widokiem powszechnym na ulicach polskich miast, ale teraz są już coraz częściej atrakcją. Pojawiły się też m.in. Mustang i Cadillac, ale również nie zabrakło także kilku motocykli, które przyjechały do Gniezna z Pobiedzisk.

Mimo wieczornej pory, licznie przybyli mieszkańcy są najlepszą oceną, że tego typu spotkania na pewno znajdują zainteresowanie publiczności – zarówno przypadkowej, jak i przybyłej specjalnie na ten zlot. Kolejne terminy spotkań można śledzić na profilu Klasycznego Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane