wtorek, 01 września 2015 08:10

Wyprawka na nowy rok szkolny

 

Wyprawka szkolna to spory wydatek, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan po raz kolejny przygotowało dla dzieci pakiet przyborów na nowy rok szkolny.  

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan od roku 2000 wspomaga dzieci z rodzin wielodzietnych o niskim statusie materialnym z terenu wszystkich gmin powiatu gnieźnieńskiego. W ostatni dzień wakacji 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury pięćdziesięciu pięciu dzieciom zostały rozdane wyprawki szkolne, na które składał się plecak, przybory szkolne i podkładka na biurko.

Od piętnastu lat stowarzyszenie dzięki wsparciu sponsorów ufundowało 1161 wyprawek szkolnych. W tym roku dzięki partnerom akcji, którymi są Urbis, Trepko, Spółdzielnia Dozór, Bosh Service Czerniak, PEC, oraz Aleksander Kujawski z gminy Kiszkowo, Zdzisław Kujawa – prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz poseł na sejm RP Tadeusz Tomaszewski wraz ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan. Dzięki ich wsparciu udało się zebrać 5500 złotych, które w całości posłużyły na zakup przyborów szkolnych dla dzieci.

Spotkanie w MOK-u miało charakter informacyjny i artystyczny. Podczas niego zaprezentował się także Klub Karate Yoshitaka Dojo oraz zespół wokalny działający w ośrodku. Rodzice od Zdzisława Skonieckiego z Urzędu Miasta dowiedzieli się jak otrzymać zapomogę na wyprawkę szkolną z urzędu. Hanna Adamczak dyrektorka MOPS opowiedziała o systemie wsparcia dla rodzin wielodzietnych.
 

1 komentarz

  • Link do komentarza profito wtorek, 01 września 2015 08:20 napisane przez profito

    szkoda, że wielu rodziców musi korzystać z takiej pomocy a nie mogą sami zarobić na to co dziecko potrzebuje, wiem, w każdym społeczeństwie są osoby mnie zaradne życiowo, czasem takie, które znajdą się w trudnej sytuacji /pożar, utrata pracy, choroba/ nie ze swojej winy, i wtedy jak najbardziej trzeba im pomóc, jednak w Polsce z pomocy społecznej - oraz takiej jak ta opisana powyżej korzystają większości wciąż te same osoby - rodziny, które w ten sposób znalazły sposób na życie, a politycy - stowarzyszenia sposób na promocję.....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane