wtorek, 08 września 2015 08:41

Ryby w „Wenecji” wciąż padają

 

W jeziorze Jelonek wciąż odnotowywane są śnięcia ryb, które najczęściej widać wzdłuż brzegów całego akwenu. W tej sprawie ma dziś odbyć się spotkanie.

Kilku mieszkańców już nam zasygnalizowało, że przy obecnej pogodzie i miejscami silnym wietrze, na ulicach znajdujących się niedaleko od popularnej „Wenecji” "nie idzie wytrzymać". Przyczyną jest dość nieprzyjemny zapach, unoszący się obecnie nad jeziorem, a który wiatr spycha w stronę centrum miasta.

Jak można było się w poniedziałek po południu przekonać, we wodzie wciąż unoszą się nowe, śnięte osobniki. Informację w tej sprawie, że sytuacja w wodzie wciąż jest zła, potwierdził nam Urząd Miejski. Jak dodano, we wtorek 8 sierpnia ma się odbyć spotkanie z przedstawicielem z Uniwersytetu Przyrodniczego, który wesprze merytorycznie projekt, dążący do poprawy sytuacji w akwenie.

Jednocześnie nad jeziorem pojawiły się tablice, informujące o spotkaniu, do jakiego miało dojść w minioną niedzielę  wieczorem "pod dębem". Z uwagi na padający w tych godzinach deszcz, nieznane są jego efekty, ani to czy do niego w ogóle doszło. Pokazuje to jedynie, że sytuacją w jeziorze zaniepokojeni są coraz bardziej mieszkańcy, dla których popularna „Wenecja” jest miejscem wypoczynku, rekreacji i celem rodzinnych spacerów. Teraz, póki co, ze względu na zapach są one dość utrudnione...

13 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca środa, 09 września 2015 10:01 napisane przez wyborca

  Z programu wyborczego Tomasza Budasza:

  - uporządkowanie terenu wokół jeziora Jelonek (odbudowa amfiteatru. zagospodarowanie wyspy. sezonowe centrum kultury miejskiej, budowa sezonowej sztucznej plaży, pokazy i rekonstrukcje historyczne, budowa mostu z platformy widokowej łączącej brzegi jeziora Jelonek).

  W związku z cytowanym wyżej programem zapytuję prezydenta, jakim prawem w tym roku część tych atrakcji przeniósł na Rynek? oszukał mnie, gdyz oczekiwałem tych plaż i pokazów etc.- przynajmniej ich tegorocznych części - właśnie nad jeziorem Jelonek!

 • Link do komentarza bezimienny wtorek, 08 września 2015 17:40 napisane przez bezimienny

  dziamdziaku tego budzenia nawet karasie i liny nie wytrzymują

 • Link do komentarza ole wtorek, 08 września 2015 16:54 napisane przez ole

  a ryba psuje się od głowy

 • Link do komentarza dziamdziak wtorek, 08 września 2015 16:51 napisane przez dziamdziak

  Jak karasie zdychają to chyba nie przyducha jest powodem wywracania się ryb - karaś i lin to ryby najbardziej odporne na braki tlenowe.

 • Link do komentarza rybka wtorek, 08 września 2015 16:10 napisane przez rybka

  zabawa z foto polega na tym, że znaleźć budzika nad wodą jest raczej obiecnie niemozliwe, nawet nie biega na Łazienkach i Weneją, jak zainstaluje światła na Łazienkach - jest kasa, plan - to będzie tam cała sesja fotograficzna - gwarantuję!! na tle śniętych ryb niezafajnie by wyszedł, potem jeszcze by ;) ktoś wykorzystał w kampanii.....

 • Link do komentarza Promyczek wtorek, 08 września 2015 10:54 napisane przez Promyczek

  Wyborco: wciąż śpisz i śnisz.... Budzik się zablokował!!!

 • Link do komentarza krypa wtorek, 08 września 2015 09:58 napisane przez krypa

  Widzę, że we wodzie jest dużo śniętych puszek i butelek. Niezła musiała być przyducha.

 • Link do komentarza smrodek wtorek, 08 września 2015 09:53 napisane przez smrodek

  przejeżdżając ul. Jeziorną czuć jakby miasto portowe .... smrodek śniętych ryb .... może trzeba zmienić nazwę ulicy z jeziornej na portową?? a może nieodławianie rybek ma być jakąś atrakcją turystyczną??

 • Link do komentarza trew wtorek, 08 września 2015 09:32 napisane przez trew

  Takie tam fotki ze zdechłymi rybami bez radnych, bez prezydenta w kadrze, co to za fotki , nic ciekawego :-)

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 08 września 2015 09:26 napisane przez wyborca

  Panie Budasz jak tam z robotą , coś pan wspominał na początku że to miejsce to będzie jak poznańska Malta czy nawet lepiej, czy mi się to śniło ?

 • Link do komentarza kimdong wtorek, 08 września 2015 09:17 napisane przez kimdong

  Gdzie jest nasz umiłowany prezydent, dlaczego nie stoi nad brzegiem jeziora i ręką nie wskazuje czegoś tam ? Gdzie jego nowi dyrektorzy dzielni, zdolni i sprawni ? Gdzież oni wszyscy ?

 • Link do komentarza Promyczek wtorek, 08 września 2015 09:09 napisane przez Promyczek

  A czy tam aby ktoś czegoś nie wylał?

 • Link do komentarza Scarlett wtorek, 08 września 2015 09:05 napisane przez Scarlett

  Jak trwoga, to do Boga. a nie łaska było konsultować z naukowcami już po ubiegłorocznym przypadku na Wenecji? teraz, to już jak to sie mówi :po ptokach". Ryby zdychają, unosi sie odór, ale władzom bardziej potrzebna była plaża na rozprażonym od słońca Rynku od troski o mienie miasta i dbałość o miejsce, które powinno byc miejscem prawdziwej rekreacji dla mieszkańców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane