środa, 09 września 2015 19:59

„Brak szczepień jest zagrożeniem”

 

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja, dotycząca poprawy dostępności szczepień ochronnych. Ich brak jest, zdaniem organizatorów, niebezpieczeństwem dla wszystkich.

Od pewnego czasu w opinii publicznej przewija się dyskusja na temat znaczenia szczepień i rzekomo związanych z nimi powikłaniami. W tym celu, organizatorzy nadchodzącego spotkania, chcą rozwiać pewne wątpliwości, a także dyskutować nad rozszerzeniem programu szczepionkowego.

- Uważamy, że te niepokoje należy rozwiać. Naszym stanowisko jest takie, że szczepienia są bardzo ważne i mogą ustrzec dzieci przed chorobami. Wiele mitów, jakie urosły przez ten czas, należy rozwiać. Cieszę się, że taka inicjatywa zostaje podjęta, a szczególnie że włącza się w nią miasto oraz gminy powiatu gnieźnieńskiego - przekazała starosta Beata Tarczyńska.

Konferencja, przebiegająca pod tytułem „Rola Jednostek Samorządu Terytorialnego w poprawie dostępności do szczepień ochronnych” rozpocznie się we wtorek 15 września w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego o godzinie 10:00. Do udziału w niej mogą zgłaszać się jeszcze urzędnicy, radni, przedstawiciele środowiska medycznego, przedstawiciele żłobków i przedszkoli itd.

- Konferencja mieści się w cyklu konferencji samorządowych, organizowanych przez Stowarzyszenie Parasol dla Życia, której prezes przeżyła osobiście tragedię kiedy jej syn zachorował na pneumokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, przez co przeszła prawdziwą gehennę, o której chce opowiedzieć. Dlatego konferencja będzie na pewno ciekawa, gdyż będą eksperci mówiący od strony merytorycznej i naukowej, ale także w powiązaniu z doświadczeniem dnia codziennego - przekonuje Danuta Winiarska, dyrektor gnieźnieńskiego Sanepidu. Jak dodała, ma to też być odpowiedź na istniejący tzw. ruch antyszczepionkowy: - Stwarza to dla nas potencjalne niebezpieczeństwo, że pewne choroby, o których już zapomnieliśmy, mogą powrócić. Młodzi ludzie już nie wiedzą, czym było Heinego-Medina czy Odra, a one powracają. Kilka dni temu pojawił się za wschodnią granicą przypadek polio. To następstwo tego, że jest grupa osób, która się nie szczepi - uważa Danuta Winiarska.

W programie konferencji przewidziano prelekcje zaproszonych gości i przedstawicieli środowiska medycznego. Całość ma zakończyć się dyskusją z udziałem decydentów nt. możliwych rozwiązań i działań w regionie. Termin zgłoszeń oraz pełen program spotkania znaleźć można tu: Konferencja 15 września 2015 r.

6 komentarzy

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 10 września 2015 08:15 napisane przez EagleEye

  Przemilczę wpis @ona30 bo jak bym rozwiną ta kwestię to mogła by pani/pan i to W.S.S.E nie dopilnowały aby odpowiednią partie w ilości zamówić u tych KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH z takim zapasem i wyprzedzeniem tak ażeby starczyło do wszystkich i przypominam iż w Polsce szczepienie jest obowiązkowe i bezpłatne a dopowiada za to K.K.ds.Sz. który musi wiedzieć ile dzieci z danego rocznika jest do szczepienia bo to ewidencjonują SANEPI-dy w Powiatach a to że urzędnicy czegoś nie doszacowali to nie wina KONCERNU FARMACEUTYCZNEGO tylko ''urzędniczej rasy panów'' jaka za PO-PSL przez 8 lat urosła do takich rozmiarów że sami nie wiedzą kto i za co odpowiada !!!

  Także bajek iż to jakiś koncern odpowiada są śmieszne bo to dla koncernu sa pieniądze i im nie zależy aby nie zarabiać tylko zarabiać

  Tak tłumaczyli sie za PRL-u winnych nie ma w śród nas tylko winni są wśród nich

  To że PO-PSL komunę wyssali z mlekiem matki nie znaczy że po 89 roku będą nam tu PRL-wska propagandę urządzać

 • Link do komentarza Pipi środa, 09 września 2015 22:39 napisane przez Pipi

  Nawoływanie aby firmy farmaceutyczne nabijały kasę przez PO zgoda ale PiS to żenada. Zaproście więcej Syryjczyków to dopiero będzie cyrk /

 • Link do komentarza emilka środa, 09 września 2015 21:27 napisane przez emilka

  Ogniskiem zachorowań na polio na Ukrainie jest wirus szczepionkowy to GPS przemilczał

 • Link do komentarza ona30 środa, 09 września 2015 21:11 napisane przez ona30

  A na co miało być to szczepienie? Bo nie wiem czy Pan wie, ale to nie wina Sanepidu (nie produkuje szczepionek tylko rozdziela to co dostaje....) tylko koncernów farmaceutycznych/firm produkujących szczepionki które nawaliły na całej linii. Były jakieś wycofania i z tego powodu firmy produkujące szczepionki muszą nadgonić produkcję.

 • Link do komentarza emilka środa, 09 września 2015 20:53 napisane przez emilka

  A czy rodzice dzieci dotkniętych NOP też mogą przyjść?

 • Link do komentarza EagleEye środa, 09 września 2015 20:06 napisane przez EagleEye

  Ta pani obok pani starosty niech weżmie się do roboty i załatwia szczepionki bo w sierpniu na Gniezno było na 200 dzieci do zaszczepienia dostępnych 20 szczepionek aż a konferencje to tylko dla propagandy i do niczego więcej nie służą

  Jak ja bym dziecka nie zgłosił do szczepienia mandat z automatu ale jak zwala SANEPID to oni sa nie winni i w swojej obronie urządzają za pieniądze podatników niepotrzebne konferencje bo szczepienie jest oczywistą oczywistością

  STO TAKIM GŁUPIM DZIAŁANIOM TEJ INSTYTUCJI JAKA JEST ''SANEPID'' !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane