wtorek, 15 września 2015 19:39

Jak wynoszono na tron władców?

 

Na tytułowe pytanie, każdy będzie mógł odnaleźć odpowiedź w trakcie kolejnego wykładu, organizowanego w ramach obchodów Roku Koronacji.

Tym razem, dr Leszek Wetesko wszystkim zainteresowanym przedstawi prelekcję pt. "Słów kilka o rytuale wynoszenia na tron władców we wczesnym średniowieczu". To pierwszy, po wakacyjnej przerwie, wykład historyka, który w trakcie poprzednich spotkań opowiadał m.in. o założeniach politycznych Zjazdu Gnieźnieńskiego oraz wielu ciekawych aspektach, związanych z początkami polskiej państwowości.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 września o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane