poniedziałek, 05 października 2015 10:34

Poradnia onkologiczna już przyjmuje

 

Oczekiwana od kilku lat placówka rozpoczęła swoją działalność wraz z początkiem października. NFZ obiecuje przedłużenie kontraktu na kolejny rok.

Przychodnia, umiejscowiona w budynku przy ul. św. Jana, rozpoczęła przyjmowanie pacjentów już od początku października: - Usługi są świadczone od minionego piątku i przyjęcia w poradni będą się odbywały trzy razy w tygodniu - przekazał dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej Krzysztof Bestwina na poniedziałkowej konferencji prasowej. Jak dodał: - Umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu i trzeba przyznać, że trochę trwało to wyczekiwanie do ostatniej chwili, ale takie są procedury w kontraktacji. Dlatego teraz możemy oficjalnie już poinformować, że pacjenci mogą już zacząć uczęszczać do poradni. Przyjmowani będą zarówno nowi pacjenci, jak i ci, u których już stwierdzono chorobę.

- To sukces szpitala. Wszyscy wiedzą, jakie dyskusje toczyły się od kilku lat wokół poradni onkologicznej. Skuteczności w tym działaniu nie było, a dziś już wiemy iż rozpoczęła ona funkcjonowanie. Lekarze odpowiedzialni za przygotowanie kontraktu ciężko pracowali, aby NFZ nie zarzucił złego przygotowania. Cenię tę pracę i jak już powiedział pan dyrektor, jest to dzieło wielu osób - przekazała starosta Beata Tarczyńska. Jak poinformowano w trakcie spotkania, dużą rolę odegrało w tym także gnieźnieńskie Stowarzyszenie „Amazonek”, które od lat czyniło starania na powrócenie poradni do Gniezna. Zdaniem starosty sukcesem jest także to, iż poradnia będzie działała przez trzy dni w tygodniu, a nie tylko raz, jak to planowano jeszcze w ubiegłym roku.

Sama kontraktacja między NFZ a ZOZ obowiązuje do końca roku, ale ma zostać przedłużona: - Umowy z Funduszem są rocznymi umowami, także tutaj również będzie nowe kontraktowanie. Ze strony Funduszu jest deklaracja, że nie jest to jednorazowy kontrakt na kilka miesięcy, ale będzie stałym elementem zakresu świadczeń w Gnieźnie - stwierdził Krzysztof Bestwina.

Wartość umowy wynosi 8,5 tysiąca złotych miesięczne, co jak na początek jest zdaniem dyrekcji, wystarczającą kwotą: - Na taki początek jest to całkiem przyzwoicie. Zdarzają się takie poradnie w kraju, które na uruchomienie otrzymują kwoty na poziomie tysiąca czy dwóch tysięcy złotych miesięcznie, byleby złapać kontrakt. Mamy nadzieję, że na przyszły rok będziemy mieli większy kontrakt i wtedy albo przedłużymy czas przyjmowania, albo zwiększymy ilość dni, w których będą przyjmowani pacjenci - dodał dyrektor ZOZ.

Zgodnie z tym, co przekazaliśmy kilkanaście dni temu, gnieźnieński ZOZ otrzyma wkrótce także wsparcie od Miasta Gniezna w postaci zakupu sprzętu, niezbędnego do unowocześnienia poradni onkologicznej. Środki pozyskane na ten cel (ponad 100 tysięcy złotych) pochodzą z niezrealizowanego projektu poradni onkologicznej, która miała powstać w ramach budżetu obywatelskiego w 2015 roku.

Poradnia jest czynna w poniedziałki od 8:00 do 12:30, środy od 15:00 do 19:00 oraz w piątek od 8:00 do 12:00. Pierwsze dwa dni przyjmuje lek. med. Justyna Szymczak, a w ostatni lek. med. Paweł Sosicki, specjalista w zakresie chirurgii i onkologii. Rejestracja odbywa się codziennie pod numerem telefonu: 61 222 81 82.

1 komentarz

  • Link do komentarza Wkurzona poniedziałek, 20 lutego 2017 20:38 napisane przez Wkurzona

    Jedna wielka bzdura. Tylko jest nazwa Przychodni onkologicznej. Dziś bylam i powiedziano mi ze lekarz onkolog będzie tylko w piątek godzinkę. I niewiadomo czy mnie przyjmie. Kpina. Ja dziś potrzebowałam pomocy!!!!! Szpitale w Gnieźnie to wielkie nieporozumienie. Trzeba byc zdrowym żeby udzielili pomocy!!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane