środa, 07 października 2015 14:49

Amazonki maszerowały z różowymi wstążkami

 

Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Amazonek przypomniało mieszkańcom Pierwszej Stolicy Polski o wadze, jaką odgrywa profilaktyka oraz przeciwdziałanie zachorowaniom na raka.

W tym celu, przedstawiciele oraz sympatycy organizacji, spotkali się w środę 7 października na gnieźnieńskim Rynku, by wspólnie wyruszyć w Marszu Różowej Wstążki. Jest ona międzynarodowym znakiem, używanym przez różne środowiska społeczne i medyczne, oznaczającym walkę z rakiem piersi.

Co przyświeca marszowi, który przeszedł ulicami miasta? - Nawołujemy, że można żyć po chorobie i cieszyć się życiem. Chcemy pokazać, że mamy wielkie parcie na życie i że chcemy działać. Wśród nas jest teraz sporo młodych osób, gdyż zdarzają się zachorowania już w takim wieku - przekazała Krystyna Lubińska - Palicka, prezes stowarzyszenia.

W marszu szli także uczniowie gnieźnieńskich liceów, także panowie. Jak twierdziły organizatorki, uświadamiać i uczulać na problem trzeba wszystkich. Obecnych na wiecu cieszyła także informacja o powstaniu poradni onkologicznej w Gnieźnie: - Przyjęliśmy tę informację z satysfakcją. Starałyśmy się w tej sprawie przez trzy lata i cieszymy się, że mamy lekarza onkologa dla siebie, że nie trzeba będzie jeździć do Poznania. To ważna informacja dla wszystkich, zarówno tych już chorujących, jak i dla tych, u których lekarz pierwszego kontaktu może zdiagnozować. Do tej pory, wysyłanie na specjalistyczne badania do kliniki w Poznaniu były dla wielu traumą, bo nie każdy ma na tyle odwagi w sobie i często potem było już za późno - stwierdziła Krystyna Lubińska - Palicka.

Marsz, poprowadzony przez motocyklistów z Klubu Motocykli Zabytkowych ClassiC, dotarł do "Medyka", gdzie na wszystkich uczestników czekały krótkie wystąpienia Zenony Golc oraz Ewy Cybułki.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Ada środa, 07 października 2015 18:53 napisane przez Ada

    Pani Krysiu Jesteś Wielka !!! Dużo zdrowia - walcz o Amazonki to Ty dajesz Im siłę do walki i wiarę i nadzieję w lepsze jutro .Zasługujesz na wszystko ,co najlepsze.Wulkan energii i postawa godna naśladowania -Brawo !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane