niedziela, 11 października 2015 13:12

Zakończenie sezonu 2015

 

Mroźny poranek w niedzielę 11 października, zgromadził kilkuset motocyklistów, którzy przybyli na Rynek by po raz dwudziesty w historii zakończyć sezon.

Mimo zimnej pogody, główny plac miasta bardzo szybko wypełnił się dwu, trzy czy nawet czterokołowymi maszynami. Motocykliści przyjeżdżali nie tylko z Gniezna i okolicy, ale także z dalszych części regionu. Wszystko by wspólnie pożegnać sezon i przede wszystkim pobyć razem: - To już dwudzieste zakończenie, bo od tylu lat organizujemy rozpoczęcia, zamknięcia, a także różne rajdy motocyklowe. Dzięki temu, że działamy wspólnie udaje się nam robić takie wydarzenia, co jak widać podoba się wielu osobom i zdobywa uznanie - mówił Przemysław Osiński z Klubu Motocykli Zabytkowych ClassiC. Wydarzeniu towarzyszył ostatni w tym roku spot Klasycznego Gniezna. Z tej okazji też pojazdom wyprodukowanym przed 1991 roku, towarzyszył także autobus Autosan z gnieźnieńskiego MPK.

Około 11:00 wszyscy ruszyli w długiej paradzie ulicami miasta. Tym razem jednak motocykliści wydłużyli trasę przejazdu, opuszczając Gniezno przez i wracając do miasta od strony Szczytnik Duchownych. Stamtąd kierowali się na zielone zaplecze Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, które znajduje się na terenie byłej jednostki wojskowej przy ul. Wrzesińskiej. Obiekt zostanie oficjalnie otwarty w listopadzie: - Zaprezentowane zostaną trzy wystawy, jedną z nich będzie pokaz polskich motocykli Sokół pod nazwą „Chwała i nostalgia”, bo jak wiadomo był to produkt z okresu międzywojennego, którym mogliśmy się szczycić. Dodatkowo wystawą towarzyszącą będzie „Garaż, czyli co kryje rdza” oraz wystawa fotografii i dodatkowo będzie też pokaz kolekcji jednego z mieszkańców naszego miasta - przekazał Przemysław Osiński.

Na terenie zielonego zaplecza nie zabrakło ciepłej strawy, straganów z akcesoriami motocyklowymi i ubraniami dla kierowców, a także stoiska, gdzie namawiano i zbierano głosy na rzecz budżetu obywatelskiego. Otwarte były także warsztaty, w których każdy mógł obejrzeć remontowane wojskowe pojazdy kołowe i gąsienicowe. Teraz do warsztatów i garażów zajedzie też większość jednośladów, gdzie po przeglądach i konserwacji, będą oczekiwać rozpoczęcia kolejnego sezonu.

Zobacz także: Zdjęcia z parady ulicami miasta

3 komentarzy

 • Link do komentarza EagleEye poniedziałek, 12 października 2015 12:11 napisane przez EagleEye

  No cóz tak jak pisałem juz kiedyś pod innym tematem w kwestii Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna z racji iz mój projekt jest nie dość że jeden z najtańszych to jeszcze do tego ''został w blokach startowych'' z racji tego iz w okolicy mojego projektu mieszka bardzo mało ludzi do głosowania lecz dużo z niego by korzystało i nie mam szan czy to z ''bracia urzędniczą'' głosującą na pewne projekty i nie mam szans z ''bracia motocyklistów'' której wczoraj było bardzo dużo i jeżeli głosowanie na tych kartach było już wskazane z ich projektem a do tego na pozostałych dwóch miejscach było zakreślone ''X'' aby nie oddawać na inne projekty głosów no to sorry ale trochę to nie fair bo to wygląda mi na ''totalitaryzm narzucony do głosowania'' jak za PRL-u jedyny i słuszny do wyboru.

  Dziękuje redaktorowi że o sobotniej inicjatywie na rynku wspomniał o moim projekcie do BOMG bo na tym się skończy i nie zostanie to zauważone. Jeszcze raz dziękuję ;-)

  No ale cóż walczyłem i podniosłem rękawicę i osoby które mój projekt poparły dziękuję wszystkim za oddane głosy bo ja nie robiłem dla siebie tego tylko dla ogółu i niczego tym nie chciałem ugrać dla siebie bo dysponentem tych pieniędzy nie był bym ja tylko instytucje które wykonywały by ta inwestycje .

  Myślałem że będzie to równiejsza walka ale uzmysłowiono mi dość szybko ze nie ;-(

  Pozdrawiam

 • Link do komentarza Monik poniedziałek, 12 października 2015 10:35 napisane przez Monik

  Byłam i trochę mnie zaskoczyła jedna rzecz - na kartach do głosowania w budżecie obywatelskim, które wydawali z klubu, zaznaczony był tylko ich numer projektu, a pozostałe dwie kratki głosowania były przekreślone. Tak nie wygląda uczciwość i transparentność w głosowaniu. Trochę szkoda, bo w ten sposób odbiera się szansę innym. Miało być uczciwie, a jest po naszemu czyli z cwaniactwem...

 • Link do komentarza Waldorf niedziela, 11 października 2015 19:31 napisane przez Waldorf

  Było Fajnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane