środa, 04 listopada 2015 16:54

Święto Niepodległości z MOK

 

W środę 11 listopada będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Miejski Ośrodek Kultury włącza się w jego obchody.

Jak podkreślał dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Dariusz Pilak pracownicy ośrodka będą całą uroczystość nagłaśniać, rozdając mieszkańcom Gniezna flagi polskie. – Jest to wydarzenie patriotyczne, więc chcemy symbolami narodowymi ozdobić miasto. Chcemy w ten sposób budować świadomość, tak jak przez wszystkie lata, związku i treści wydarzenia jakim jest święto 11 listopada. Trzeba w ten sposób edukować młode pokolenia – mówił.

Miejski Ośrodek Kultury będzie stacjonował na Rynku. Odbędą się tam wydarzenia kulturalne, wystąpią tam sekcje muzyczne – wystąpi młodzież oraz chór Dzwon i Szpaki, zaprezentują pieśni patriotyczne. - Będzie to taki dodatek do Biegu Niepodległościowego. Będziemy mieli także dodatek związany z rogalami marcinkowskimi. To jest taki słodki, ale miły akcent, którym region wielkopolski może się szczycić. Taki regionalizm ma również znaczenie dla patriotyzmu. Chcemy po przez kulturę i tradycję przypominać o tym Święcie Niepodległości - mówił dyrektor MOK.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza rozum środa, 04 listopada 2015 23:29 napisane przez rozum

    Narodowe Święto Niepodległości !!!

  • Link do komentarza Jureczek środa, 04 listopada 2015 21:38 napisane przez Jureczek

    Szkoda, że na plakacie UM napisali Dzień Niepodległości. To tak jakby 1 listopada nazywać Dniem Umarlaka...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane