piątek, 06 listopada 2015 14:31

Bezpłatna zbiórka liści

 

Urząd Miejski w Gnieźnie informuje o obowiązku sprzątania liści przez właścicieli nieruchomości. Z ulic mają one zostać odebrane w trzech terminach.

Na właścicielach terenów spoczywa obowiązek zachowania porządku, co oznacza także uporządkowanie spadających z drzew liści. Regulamin utrzymania czystości i porządku w mieście wyraźnie nakazuje, że to właściciele posesji przylegających do chodników, powinni usuwać liście opadłe z drzew. Mokre liście są śliskie, można się na nich poślizgnąć doznając urazu. Poszkodowany może w takim wypadku domagać się odszkodowania od właściciela nieruchomości, która przylega do niesprzątniętego chodnika.

Właściciel nieruchomości powinien także takie liście zutylizować. Można to zrobić, oddając je do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Chrobrego 21, w każdą sobotę w godz. od 8.00 do 14.00.

Dodatkowo samochód Spółki URBIS przejedzie ulicami w centrum Gniezna i będzie zbierać liście zgromadzone w workach. Przejazdy w terminach 13, 19 i 26 listopada br. będą odbywać się na trasie:

 • Mickiewicza (początek trasy od ul. Mieszka I), Sienkiewicza, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Jasna, Chociszewskiego, 3 Maja, Jolenty, Michała, Wyszyńskiego, 3 Maja, Kilińskiego, Grzybowo, Rybna, Świętokrzyska, Jana (koniec trasy przy ul. Grzybowo).

Ponadto począwszy od dnia 9 listopada 2015 r. do końca miesiąca, przy trasach samochodu URBIS na zbiórkę trawy wyznacza się dodatkowe ulice, z których będą zabierane liście.

PONIEDZIAŁEK

 • Pustachowa: ul. Wiejska (od Wrzesińskiej), Półwiejska, Pustachowska, Gębarzewska, Cisowa (odcinek między Gębarzewską a Chłodną), Chłodna, Pustachowska (do Wrzesińskiej)
 • Grunwaldzkie: ul. Grunwaldzka (od Armii Krajowej), Leśna, Wiosny Ludów, Wiosenna, Listopadowa, Wolności (do Witkowskiej)
 • Osiniec/Kawiary: ul. Kopernika, Klonowa (od Witkowskiej), Surowieckiego, Lazurowa, Sokoła (od Witkowskiej), Starowiejska (od Witkowskiej), Leśna (do Witkowskiej)

WTOREK

 • Piekary: ul. Młodzieży Polskiej (od Kłeckoskiej), Piekary, Myśliwiecka, Liliowa, Dąbrowskiego, Czerneckiego, Bema Radosna, Kłeckoska (do Bzowej)
 • Skiereszewo: ul. Poznańska (od Topolowej do Warzywnej), Bluszczowa (od Poznańskiej), Poprzeczna, Dojazd, Kostrzyńska, Swarzędzka, Orzeszkowej, Cienista (Rzepichy)
 • Dalki: ul. Gajowa (od Orzechowej), Jaworowa, Ludwiczaka do Jabłoniowej, Ludwiczaka (od Jabłoniowej), Lipowa, Czereśniowa

ŚRODA

 • Konikowo: ul. Libelta (od Konikowo), Matejki, Żeromskiego, Kochanowskiego, Słowackiego (do Matejki), Kołłątaja, Cieszkowskiego, Marcinkowskiego, Kasprowicza (do Słowackiego)
 • Arkuszewo: ul. Rycerska od numeru 1 do Zabłockiego, Inowrocławska (od Roosevelta), Wierzbiczany, Asnyka, Wschodnia, Wierzbiczany, Mazowiecka, Krańcowa, Mogileńska (do Roosevelta)

 

Przypominamy o konieczności wystawiania worków do godziny 6:00 rano w dniu zbiórki.

1 komentarz

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 09 listopada 2015 11:06 napisane przez kierowca

  na ulicy Wrzesińskiej pomiędzy stadionem a ulicą Cymsa pod drzewem już z dobry miesiąc stoi worek foliowy z liśćmi i zielskiem teraz już się przechylił i zawartość zaczyna się wysypywać

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane