poniedziałek, 09 listopada 2015 17:11

Patriotyczny wieczór

 

Mieszkańcy Gminy Gniezno wspólnie uczcili nadchodzące Święto Niepodległości w trakcie wieczornicy patriotycznej, odbywającej się w Szczytnikach Duchownych.

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia, sala gimnastyczna Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego, wypełniła się melodią oraz śpiewem dzieci, rodziców oraz pozostałych mieszkańców, przybyłych tego wieczoru do placówki. Była to już piąta edycja tego wydarzenia, które za każdym razem budzi coraz większe zainteresowanie: - Nasze Stowarzyszenie jest pomysłodawcą tego wydarzenia, a współorganizatorem jest szkoła w Szczytnikach Duchownych. Cieszymy się, że z roku na rok jest nas coraz więcej, przychodzą tu całe rodziny od wnuków po dziadków i babcie. Jak już zdążyliśmy zaobserwować, kto był w ubiegłym roku, najczęściej teraz przyprowadził ze sobą kolejne osoby teraz - mówiła Maria Brykczyńska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej "Siedlisko" w Lubochni. Szczególnie w organizację przedsięwzięcia zaangażowała się także Barbara Pomorska oraz społeczność szkolna.

W wydarzeniu wziął udział także chór oraz gnieźnieńscy harcerze. Na to wyjątkowe spotkanie, zadbano także o odpowiedni wystrój sali. Wieczornica rozpoczęła się od odśpiewania Roty, a następnie przy wspólnym akompaniamencie pianina lub gitar, wszyscy razem zaśpiewali szereg piosenek patriotycznych - harcerskich, wojskowych itd.

Jak dodawali organizatorzy, przesłanie wieczornicy ma być przede wszystkim wskazówką dla młodych ludzi, aby pamiętali o wartościach patriotycznych: - Mówi się, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Myślę, że będzie to procentowało w przyszłości u tych młodych ludzi - kończy Maria Brykczyńska.

2 komentarzy

  • Link do komentarza powiatowy poniedziałek, 09 listopada 2015 18:43 napisane przez powiatowy

    Ta szkoła jest po prostu wspaniała!Może stanowić wzór dla wielu szkół w mieście.

  • Link do komentarza turystka poniedziałek, 09 listopada 2015 17:19 napisane przez turystka

    cieszy udział tak wielu osób!! piękna uroczystość!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane