Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 listopada 2015 17:11

Patriotyczny wieczór

 

Mieszkańcy Gminy Gniezno wspólnie uczcili nadchodzące Święto Niepodległości w trakcie wieczornicy patriotycznej, odbywającej się w Szczytnikach Duchownych.

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia, sala gimnastyczna Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego, wypełniła się melodią oraz śpiewem dzieci, rodziców oraz pozostałych mieszkańców, przybyłych tego wieczoru do placówki. Była to już piąta edycja tego wydarzenia, które za każdym razem budzi coraz większe zainteresowanie: - Nasze Stowarzyszenie jest pomysłodawcą tego wydarzenia, a współorganizatorem jest szkoła w Szczytnikach Duchownych. Cieszymy się, że z roku na rok jest nas coraz więcej, przychodzą tu całe rodziny od wnuków po dziadków i babcie. Jak już zdążyliśmy zaobserwować, kto był w ubiegłym roku, najczęściej teraz przyprowadził ze sobą kolejne osoby teraz - mówiła Maria Brykczyńska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej "Siedlisko" w Lubochni. Szczególnie w organizację przedsięwzięcia zaangażowała się także Barbara Pomorska oraz społeczność szkolna.

W wydarzeniu wziął udział także chór oraz gnieźnieńscy harcerze. Na to wyjątkowe spotkanie, zadbano także o odpowiedni wystrój sali. Wieczornica rozpoczęła się od odśpiewania Roty, a następnie przy wspólnym akompaniamencie pianina lub gitar, wszyscy razem zaśpiewali szereg piosenek patriotycznych - harcerskich, wojskowych itd.

Jak dodawali organizatorzy, przesłanie wieczornicy ma być przede wszystkim wskazówką dla młodych ludzi, aby pamiętali o wartościach patriotycznych: - Mówi się, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Myślę, że będzie to procentowało w przyszłości u tych młodych ludzi - kończy Maria Brykczyńska.

Galeria

2 komentarzy