niedziela, 15 listopada 2015 18:56

Tłumy zwiedzających w nowym muzeum

 

Mimo niepogody, spore grono gości odwiedziło w niedzielę Muzeum Zabytków Kultury Technicznej. Zainteresowanie wzbudzało wszystko, co było prezentowane na wystawie.

Instytucja, która została dzień wcześniej otwarta w jednym z budynków pokoszarowych (zobacz także: Muzeum motocykli otwarte!), zorganizowała drzwi otwarte. W niedzielę 15 listopada, każdy mógł przyjść i pozwiedzać muzeum, które mieści się w kilku salach wystawowych, gromadzących eksponaty z garaży, a niekiedy także domowych strychów czy komórek.

Poza maszynami, pochodzącymi z prywatnych kolekcji członków Klubu Motocykli Zabytkowych ClassiC, uwagę zwracały także elementy silnika, zardzewiałe nadwozie małego samochodu Fiat z umieszczoną w środku pralką Frania, czy nawet stare telefony, znajdujące się na półkach wystawienniczych. Ciekawie wyglądało także "kluczowe" wyposażenie warsztatu, umieszczone na palecie, wiszącej na ścianie.

Tego dnia placówka przeżywała prawdziwe oblężenie, bo mimo padającego deszczu, jej wnętrza wypełniły się setkami zwiedzających. Każdy, kto odwiedzał muzeum, mógł także wesprzeć inicjatywę, kupując pamiątkę sklepiku czy po prostu - wspierając datkiem do puszki. Całości dopełnił także mały punkt gastronomiczny, oraz obecność Stowarzyszenia Militarni, którzy pojawili się obok muzeum ze swoimi pojazdami wojskowymi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane