piątek, 11 grudnia 2015 14:49

Mieszkanie dla przywróconych społeczeństwu

 
Mieszkanie dla przywróconych społeczeństwu zdjęcie nadesłane

W czwartek 10 grudnia, odbyło się przekazanie mieszkania chronionego dla 4 bezdomnych, którzy uczestniczyli w Programie Robót Publicznych.

Program dotyczył bezdomnych ośrodka „Pomocna Przystań”, którzy trakcie trwania tego programu, usunęli 7,5 tony śmieci z terenu Gniezna. Pomagano przy tym także przy wykonaniu plaży na rynku. Dowodem pracowitości uczestników programu było charytatywne tygodniowe zaangażowanie się w oczyszczenie Jeziora Jelonek.

Program zaczynało w sumie 9 osób, a dodatkowo  6 osób zastąpiło tych, którzy sobie nie poradzili. Z tych 15 uczestników ukończyło program 8 osób. Mieszkaniem chronionym nagrodzono czwórkę najlepszych, którzy zostali także zatrudnieni w Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Lulkowie. Około 50% sukces programu był możliwy dzięki temu, że w Ośrodku „Pomocna Przystań” realizowany jest współfinansowany przez Urząd Miejski od 10 lat „Program terapii i reintegracji osób bezdomnych uzależnionych od alkoholu”. Jest on podwaliną wszelkich sukcesów naszych mieszkańców i sprawił, że kilkadziesiąt osób wyszło już z bezdomności.

Mieszkanie chronione składa się z 4 oddzielnych, wygodnych pokoi ze wspólną łazienką i kuchnią, w pełni jest wyposażone w sprzęt gospodarstwa domowego. Mieszkanie będzie pod kontrolą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a pomocą i radą mieszkańcom służyć będą pracownicy socjalni  Natalia Pawlicka-Borowska i Marek Bartkowski. W uroczystości przekazania wzięły udział Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gniezna Agnieszka Horoszczak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Hanna Adamczak oraz sekretarz Powiatowego Stowarzyszenia „DOM” prowadzącego Ośrodek „Pomocna Przystań”  Maria Chwiałkowska-Grygiel.

7 komentarzy

 • Link do komentarza magda sobota, 12 grudnia 2015 07:02 napisane przez magda

  tu się miasto chwali mieszkaniem dla bezdomnych, wcześniej miasto obniża dotacje dla bezdomnych , istna paranoja , jak to zrozumieć ?

 • Link do komentarza Beata piątek, 11 grudnia 2015 23:25 napisane przez Beata

  Panie kominiarzu, a mi takze nie zezwolono na okap elektryczny włączony do komina wentylacyjnego, chociaż nie mamy kominów dymowych bo nie mamy pieców ani weglowych ani gazowych. Może jasniej, co powinno być, a dlaczego i kiedy nie wolno? Z góry dziękuję

 • Link do komentarza MArek piątek, 11 grudnia 2015 21:55 napisane przez MArek

  @ Dom - to nie dzieki prezydentowi Budaszowi, tylko dzięki rządowemu projektowi, który zrealizowano za pieniądze zewnętrzne.

 • Link do komentarza kominiarz piątek, 11 grudnia 2015 21:49 napisane przez kominiarz

  do najemca: przepisy pozwalają na okap elektryczny pod warunkiem, że jest obok wentylacja grawitacyjna niezależna. a tu jest jak widać na zdjęciu

 • Link do komentarza Dom piątek, 11 grudnia 2015 17:58 napisane przez Dom

  Gratuluję panom, życzę powodzenia. Dzięki prezydentowi Budaszowi otrzymaliście szansę na rozpoczęcie samodzielnego źycia na nowo.

 • Link do komentarza najemca piątek, 11 grudnia 2015 15:40 napisane przez najemca

  Czy przepisy pozwalaja na włączenie okapu w budynku wielorodzinnym do komina wentylacyjnego?

 • Link do komentarza pierożek piątek, 11 grudnia 2015 15:16 napisane przez pierożek

  powodzenia panowie!! gratuluję i tak trzymać!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane