sobota, 19 grudnia 2015 20:04

Strażnicy Miejscy wręczyli prezenty

 
Strażnicy Miejscy wręczyli prezenty fot. Rafał Wichniewicz

Funkcjonariusze Straży Miejskiej po raz kolejny sprawili, że jednej z gnieźnieńskich rodzin polepszyła się atmosfera nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Stało się to dzięki wręczeniu ogromu podarków w postaci produktów żywnościowych o długim terminie ważności. Strażnicy przekazali prezent w sobotni wieczór: - Kilka lat temu pojawił się pomysł, żeby zrzucić się i pomóc wybranej rodzinie z Gniezna. Na co dzień spotykamy się z różnymi problemami mieszkańców naszego miasta i postanowiliśmy, że każdy dołoży do tej idei tyle ile może. Potem jedziemy do sklepu, robimy zakupy i przekazujemy to wybranej rodzinie. Tak robimy to przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem - mówił Łukasz Skoniecki, strażnik miejski.

- Rodzinę wytypowaliśmy przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Pod uwagę braliśmy nie tylko sytuację materialną, ale i bieżące zapotrzebowanie rodziny - mówił Mirosław Szarzyński, funkcjonariusz Straży Miejskiej. Kilka kartonów, wypełnionych makaronami, ryżem, zupami, a także jogurtami, chrupkami, cukrem i innymi produktami, zostały wręczone Sylwii Malinowskiej: - Byłam bardzo zaskoczona tą informacją, sama żyję z trójką dzieci z alimentów i zapomogi, jaką otrzymuję od pomocy społecznej. To naprawdę duże wsparcie dla nas - mówiła gnieźnianka. Sylwia Malinowska razem z rodziną zamieszkuje niewielkie mieszkanie na obrzeżach centrum miasta. Na co dzień zajmuje się trójką swoich dzieci - dwoma synami w wieku 13 i 4 lat oraz 6-letnią córką.

Dzieci nie ukrywały swojego zainteresowania całą sytuacją, a także spoglądali z ciekawością na to, co przynieśli funkcjonariusze Straży Miejskiej. Dzięki tej pomocy, we wspomnianej rodzinie na pewno tegoroczne święta będą bardziej radosne i nieco oddalone od różnych trosk życia codziennego.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Michu wtorek, 22 grudnia 2015 10:33 napisane przez Michu

    Szkoda tylko, że nie pomaga się ludziom którzy naprawdę tego potrzebują, a jedynie oszustom... Pani długi czas nie płaciła za wynajmowane mieszkanie ani za świadczenia i zniknęła... Długi nie do ściągnięcie bo nie ma z czego... Gratulacje za wybór dla MOPS-u....

  • Link do komentarza czytelnik sobota, 19 grudnia 2015 22:24 napisane przez czytelnik

    I po co ten rozgłos. Pycha przez was przemawia. Chcesz pomóc, pomóż, ale bądz przy tym skormny.

  • Link do komentarza serce sobota, 19 grudnia 2015 22:11 napisane przez serce

    Piękny gest

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane