Jesteś tutaj:Aktualności Zmiana uchwały budżetowej przegłosowana
poniedziałek, 25 stycznia 2016 20:39

Zmiana uchwały budżetowej przegłosowana

 
Sesja Rady Powiatu Sesja Rady Powiatu fot. Magdalena Wardęcka

W poniedziałek 22 stycznia radni spotkali się na nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, by przyjrzeć się zmianom w budżecie.  

Tematem XVIII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego była uchwała w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gnieźnieńskiego na lata 2016-2028. Przygotowane zmiany dotyczyły głównie oświaty. – Chcemy zabezpieczyć środki projektu termomodernizacji Centrum Kształcenia Praktycznego. Czas jest tu bardzo cenny, stąd nadzwyczajna sesja, aby dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Sylwester Sip mógł ten projekt realizować. Środki, które przeznaczamy  na ten projekt są wpisane w projekt budżetu na 2016 rok, więc ta suma nie ulega zmianie. W wieloletniej prognozie finansowej znalazło się także zadanie dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – Tadeusza Stręka dotyczące programu Erasmus, który musi być rozłożony na dwa lata – mówiła Beata Tarczyńska starosta Powiatu Gnieźnieńskiego. Kolejne zmiany są korektami dotyczącymi funduszu świadczeń pracowniczych, czy budżetów szkół.

Zmiany w uchwale budżetowej Powiatu Gnieźnieńskiego na rok 2016 zostały jednogłośnie przegłosowane przez dwudziestu dwóch radnych obecnych na posiedzeniu. – Przygotowane zmiany dotyczą oświaty i dobrze, że w tym kontekście obecny zarząd zauważa potrzeby reformy. Natomiast otrzymujemy sygnały dotyczące działania Zespołu Szkół przy ulicy Sobieskiego. Pewne pytania zostały zadane do zarządu odnośnie funkcjonowania tych szkół, co będzie z nimi dalej, czy nie będą one likwidowane i nikt tam nie straci pracy. Chcemy, żeby te szkoły ponadgimnazjalne jak najlepiej się rozwijały – mówił Dariusz Pilak.

Ostatnim punktem posiedzenia było przedstawienie przez Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego Beatę Tarczyńską sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2015.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane