poniedziałek, 08 lutego 2016 08:08

Chcą w Gnieźnie zbudować wybieg dla psów

 
Wybieg dla psów Wybieg dla psów fot. Wybieg dla psów Gniezno

Wybieg dla psów w Gnieźnie to inicjatywa społeczna, mająca na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu z psem. Takie miejsce miałoby powstać jeszcze w tym roku.

W Gnieźnie nie ma specjalnego miejsca przeznaczonego tylko dla psów. W parkach, na terenach zielonych, czy w lesie nie można spuszczać swojego czworonoga ze smyczy. Grupie miłośników zwierząt brakuje właśnie takiej przestrzeni, w której pies będzie mógł się wybiegać, postanowili więc działać. - Inicjatywa „Wybieg Dla Psów Gniezno” powstawała na przełomie lata 2015 roku. Wszystko rozpoczęło się od spontanicznych rozmów podczas spacerów z czworonogami, wspólnych treningach w miejscach do tego nieprzystosowanych. Wiele osób narzekało, że w Gnieźnie nie ma takiego miejsca w którym, można by swobodnie puścić psa bez smyczy – mówił jeden z inicjatorów pomysłu. Inicjatywa pozyskuje swych zwolenników poprzez portal społecznościowy Facebook – Wybieg dla psów Gniezno. Podkreślają przy tym, że miałby on być udostępniany za darmo. 

Na taki wybieg dla psów znalazło się już specjalne miejsce na hektarowej działce w pobliżu jeziora Winiary, w tuż obok ul. Spokojnej, niedaleko Róży (za torami).
- Lokalizacja została zaproponowana przez jednego z pasjonatów psów. Miejsce znajduje się w mieście, na tak zwanych „peryferiach”. Teren jest atrakcyjny, gdyż nie ma w pobliżu większego skupiska mieszkańców, co mogło by nie spodobać się przeciwnikom projektu. Jest to często odwiedzana lokalizacja przez spacerujących z czworonogami i nie tylko – mówił.

„Psi Raj” ma być ostatecznie ogrodzonym terenem, w którym będą znajdowały się różnego rodzaju tory, przeszkody i zabawki. W Przyszłości inicjatorzy pomysłu chcieliby teren zadaszyć namiotem tak, by sprawował on swoja funkcję także podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Na zrealizowanie takiego założenia potrzebne są jednak pieniądze. Wstępny koszt - póki co podstawowego wyposażenia wybiegu - inicjatorzy oszacowali na 30 tysięcy złotych. - Miejsce zostanie udostępnione do korzystania w tym roku. W chwili obecnej teren jest uprawiany. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym roku będzie ciężko o pozyskanie środków finansowych na realizację projektu. Ogrodzenie tego miejsca oraz stworzenie kilku atrakcyjnych psich przeszkód będzie naszym celem. Planowane oficjalne otwarcie terenu z pełnego zdarzenia to rok 2017.  W celu pozyskiwania środków finansowych powstanie społeczne Stowarzyszenie Gnieźnieńskich pasjonatów i posiadaczy psów – mówi. Pomysłodawcy wybiegu dla psów w Gnieźnie podkreślają, że pomysł zostanie zrealizowany nawet bez pomocy finansowej ze strony miasta.

Pasjonaci z psów Gniezna zapraszają wszystkich miłośników czworonogów do przyłączenia się do inicjatywy poprzez fanpage oraz kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

38 komentarzy

 • Link do komentarza Mateusz wtorek, 09 lutego 2016 18:18 napisane przez Mateusz

  Super inicjatywa! w stu procentach popieram!

 • Link do komentarza Grisza wtorek, 09 lutego 2016 15:08 napisane przez Grisza

  do Pies: Koniecznie nad siatką zamontować drut kolczasty :-)

 • Link do komentarza Pies wtorek, 09 lutego 2016 14:05 napisane przez Pies

  Trzeba zrobic jeszcze wybieg dla tych co im wszystko przeszkadz....ogrodzony z wysoka siatka...tam sobie na wszystko ponarzekaja, przeklana wszystko i wszystkich w kolo ... to dopiero bedzie smro...

 • Link do komentarza Krzysiu B wtorek, 09 lutego 2016 11:07 napisane przez Krzysiu B

  Brawo za inicjatywę! Krzysiu

 • Link do komentarza do tylko pytam poniedziałek, 08 lutego 2016 22:30 napisane przez do tylko pytam

  Jaką tresurę?

  Niezły hejt :-)

 • Link do komentarza tylko pytam poniedziałek, 08 lutego 2016 22:05 napisane przez tylko pytam

  A teren pod tę tresurę to do kogo należy?

 • Link do komentarza Kari poniedziałek, 08 lutego 2016 20:45 napisane przez Kari

  Świetny pomysł! Mam 2 psy i niestety na przebieżki jeździmy do lasu. Takie miejsce w Gnieźnie z pewnością się sprawdzi. Kari z Budulca.

 • Link do komentarza Zorro poniedziałek, 08 lutego 2016 20:22 napisane przez Zorro

  Do WIKI. Stowarzyszenia działają na zasadzie " non profit" a pieniądze zarobione muszą wydać na cele statutowe . A władze stowarzyszenia nie mogą pobierać profitów z tytułu jego prowadzenia

 • Link do komentarza Psy zamknięte w klatkach ;-) poniedziałek, 08 lutego 2016 19:47 napisane przez Psy zamknięte w klatkach ;-)

  https://www.youtube.com/watch?v=AsA_pQDGSy0

  Jak by poziom wiedzy Pani Wikii nie osiągnął 120% to pewnie po tym filmiku osiągnie :-)

  Tak z Ciekawości rozejrzałem się ile kosztuje zwykła siatka leśna. Na aukcji 200/14/30 L - rolka 50 m kosztuje: 102,00 zł, (2,04 zł / m) Na wskazany teren zapewne będzie potrzeba jakieś 300-400 metrów siatki. Jeśli zostanie założone stowarzyszenie przy minimalnej ilości członków (15 osób) i roczna składka członkowska zostanie ustalona na 50 zł to Ja obawiam się że Oni już mają ten wybieg ogrodzony. Chętnie pomogę przy montażu, odezwę się na facebook. Gratuluję pomysłu, proszę nie przejmować się Heyterami.

  Rafał z Gniezna.

 • Link do komentarza Psy zamknięte w klatkach ;-) poniedziałek, 08 lutego 2016 19:24 napisane przez Psy zamknięte w klatkach ;-)

  Dla Pani wietrzącej złe zamiary, posiadającej "wiedzę" na temat psiej "izolacji" prosto od przyjaciół z Poznania: https://www.youtube.com/watch?v=u_qEha3YUeM&feature=youtu.be

  Z pewnością teraz poziom Pani wiedzy wzrośnie o 120%

  Uwaga, widzowie o słabych nerwach proszeni o odejście od monitorów:)

 • Link do komentarza Wiki kwiki poniedziałek, 08 lutego 2016 18:59 napisane przez Wiki kwiki

  Wikii :-) Izolatka to całkowite nadużycie. Co ty wiesz o wychowywaniu psów? Zapewne żyjesz z odpłatnego wychowywania i teraz Ci nie w smak :-) 2 złote to jest nic w porównaniu z tym co trzeba u Ciebie zabulić :-) Nie oceniaj ludzi według swojego kryterium. Jeśli Ci ludzie zorganizują wszystko tak jak to planują to publicznie pierwsza tutaj przeprosisz?
  Idąc twoim tokiem rozumowania za wszystko trzeba płacić.

 • Link do komentarza Łukasz poniedziałek, 08 lutego 2016 18:41 napisane przez Łukasz

  Bardzo ciekawe inicjatywa. Uważam, że przyciągnie miłośników swoich czworonogów. Miejsce spotkań nie tylko dla psiaków ale także dla ludzi kochających czworonogi.

 • Link do komentarza Wikii poniedziałek, 08 lutego 2016 18:30 napisane przez Wikii

  Ktoś kto wpadł na pomysł takiego zlotu zwierząt nie ma o nich pojęcia. Izolatki dla zwierząt mi nie trzeba. Izolować należy tych, którzy pod szyldem stowarzyszenia dbają o własne finansowe interesy. Psy się wychowuje a nie izoluje od normalności. Znając życie za chwilę wstęp na pole będzie kosztować dwa złote !!!!!!!!!! Mamy już płatne strefy parkingowe... oj cwane to stowarzyszenie ...cwani włodarze...hektar wspólnego dobra dla promocji własnej !!!
  Włączcie ludzie myślenie.

 • Link do komentarza polityczny poniedziałek, 08 lutego 2016 17:08 napisane przez polityczny

  Stowarzyszania, Fundacje, Imprezy charytatywne wszystko należy negować! Pomagajmy sobie za własne. Broń Boże nie korzystajmy z dobrodziejstw które nie są naszą własnością. Siedźmy w domach w wygodnym fotelu i niech wszystko samo nam spłynie. Ludzie obudźmy to miasto lumpeksów, banków i emerytów.

 • Link do komentarza Hubert poniedziałek, 08 lutego 2016 16:48 napisane przez Hubert

  Moim zdaniem ciekawa inicjatywa czekam na rezultat, potrzebne jest takie miejsce w Gnieźnie.

 • Link do komentarza Zorro poniedziałek, 08 lutego 2016 16:07 napisane przez Zorro

  Widzę, że połowa to notoryczni hejterzy , którzy chcą zniszczyć każdy pomysł ( moze z zazdrosci , że ktos ma dobry pomysł )tkwić w jakimś letargu. Uważam , że jest to wspaniały pomysł . A jeśli ktoś nie chce to niech nie korzysta . A co do stowarzyszeń to każdy ma prawo je zakładać i pozyskiwać środki na realizację ich zadań bo stowarzyszenia działają na rzecz grupy osób ale nie dla zysku.

 • Link do komentarza Współinicjatorzy projektu poniedziałek, 08 lutego 2016 16:01 napisane przez Współinicjatorzy projektu

  https://www.facebook.com/wybieggniezno/posts/878369112275626

  Tutaj rozmawiamy o wszystkich pomysłach. Mogę zapewnić że agilitowe przeszkody nie powstaną na samym wybiegu. Artykuł nie do końca odzwierciedla nasze zamiary. Miasto nam nic nie musi dać. W kwestii ogrodzenia powinniśmy sobie poradzić. Teren jest prywatny i będzie udostępniony całkowicie społecznie na ten cel. Sam ogrodzony teren spełnia swoje cele. Efekty można podziwiać na Poznańskich wybiegach. Niektóre są tylko ogrodzone bez "fajerwerków". Oczywiście jeśli znajdą się na ten cel środki to je odpowiednio wykorzystamy co do złotówki, co zresztą będzie upubliczniane. Śledzimy podobne inicjatywy. W innych miastach odrzucane są proponowane lokalizacje miejskie proponowane przez mieszkańców... a to teren za płaski, a to brak wzniesień... Nas ten problem nie dotyczy. Posiadanie własnego terenu jest już na plus. Projekt powstanie i będzie służył wszystkim posiadaczom czworonogów całkowicie bezpłatnie. Konstruktywna krytyka mile widziana.

 • Link do komentarza Ola poniedziałek, 08 lutego 2016 15:56 napisane przez Ola

  @sąsiad: to chyba mamy jakieś inne prawa w spółdzielni, bo jeden z moich ulubionych sąsiadów co rusz organizuje wycieczki do spółdzielni z coraz to nowszymi donosami i co? jakoś nikt ze spółdzielni jeszcze hałasujących czy zakłócających spokój w inny sposób nie odwiedził. a sąsiad może tylko brać leki na obniżenie ciśnienia i dalej zgrzytać zębami. a kultury też nie ma zapisanej w prawie - nie jestem kulturalna to mają mnie ukarać na podstawie przepisu? proszę...

  "i niech sobie to Pani raz na zawsze zapamięta" hahahahaha! tak jest panie władzo!

 • Link do komentarza sąsiad poniedziałek, 08 lutego 2016 15:36 napisane przez sąsiad

  Kilku ( z moze to jeden i ten sam) komentatorom radziłbym zakupic słownik ortograficzny. O psach się wymądrzają, a byki w języku polskim strzelają, ze oczy bolą! A Oli przypominam, że nie ma "wolność Tomku w swoim domku" między 6-22. Pani wolnośc nie może ograniczac mojej wolności i niech Pani sobie raz na zawsze to zapamięta. Nie musze słuchac muzyki sąsiada, niech kupi sobie słuchawki, także inne hałasy są niedozwolone w kulturalnym i cywilizowanym społeczeństwie, chyba, że Pani stosuje prawo dżungli.

 • Link do komentarza Bodhi poniedziałek, 08 lutego 2016 15:20 napisane przez Bodhi

  Pomysł do kitu. Tor agilitowy ustawiony z metalowych przeszkód, ludzie nie mający pojecia jak psa prowadzic będa ciągnęli szczeniaki ipsie klusie kanapowe przez te palisady i kładki. Jak ktos chce agility to niech idzie na trening do klubu a nie katuje psa jeśli nie wie jak go zachęcić ani prowadzić. Podsumowując - wyybieg tak ale przeszkody agilitowe - nie.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane