niedziela, 03 kwietnia 2016 14:57

Sezon na motorach - rozpoczęty!

 
Sezon na motorach - rozpoczęty! fot. Rafał Wichniewicz

Głośnym warkotem silników właściciele motocykli z całego regionu obwieścili rozpoczęcie kolejnego sezonu. Na gnieźnieński Rynek zjechało się ponad 1500 maszyn.

Pewną tradycją stały się inauguracje sezonu motocyklowego w Pierwszej Stolicy Polski. Po raz pierwszy w tym wydarzeniu uczestniczyli też przedstawiciele Klasycznego Gniezna - właścicieli aut wyprodukowanych przed 1990 rokiem.

W niedzielę o 10 rano wszystkie maszyny szczelnie wypełniły Rynek, ulicę Tumską i deptak na ulicy Chrobrego, a pomiędzy nimi pojawiły się także "klasyczne" samochody, wśród których wyróżniała się milicyjna ciężarówka i autobus Autosan. Z tych mniejszych "okazów" nie brakowało Fiatów (głównie Maluchów), Mercedesów, Cadillaci itd. Prym jednak na inauguracji sezonu wiedli oczywiście motocykliści, których przyjechało nawet 1500. Po zbiórce na głównym placu miasta, wszyscy wyruszyli w paradzie ulicami Gniezna i gminy. Całemu wydarzeniu przyglądali się gnieźnianie, których na tegoroczne wydarzenie przyszła również bardzo dużo, a po raz kolejny motocyklistom dopisała pogoda, dzięki czemu parada odbyła się sprawnie, choć sam wyjazd wszystkich wehikułów z Rynku zajął prawie 40 minut - zdjęcia z przejazdu zamieścimy już wkrótce!

Wszystkie maszyny udawały się w kierunku zielonego zaplecza Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, które mieści się na terenie byłej jednostki wojskowej przy ul. Wrzesińskiej. Tam motocykliści mogli pozostawić swoje mechaniczne konie, by pooglądać inne motory, a także by skorzystać z atrakcji przygotowanych na tę okazję przez organizatorów - gnieźnieński Klub Motocykli Zabytkowych "ClassiC" oraz No Limit Crew Gniezno.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com poniedziałek, 04 kwietnia 2016 09:53 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Szanowna Mary, swój komentarz Pani umieściła w drugim temacie dotyczącym parady i został on opublikowany. Proszę sobie sprawdzić, nim będzie Pani znowu żal:
  http://www.gniezno24.com/reportaze/item/6828-parada-na-rozpoczecie-sezonu
  Pozdrawiamy,

 • Link do komentarza mary poniedziałek, 04 kwietnia 2016 09:36 napisane przez mary

  oo cenzura już tutaj? A mojego komentarza nie ma... No ale cóż - nie było tam samych super podziękowań za super imprezę... Żal Was czytać...

 • Link do komentarza prosport poniedziałek, 04 kwietnia 2016 09:04 napisane przez prosport

  Super plus za super imprezę. Niech się dzieje co roku. Brawo i podziękowanie.

 • Link do komentarza autkowa niedziela, 03 kwietnia 2016 16:32 napisane przez autkowa

  z roku na rok was przybywa!! mam wrażenie, że jakiś rekord chcecie pobić!

 • Link do komentarza miejscowy niedziela, 03 kwietnia 2016 15:59 napisane przez miejscowy

  Impreza ekstra, żal tylko trochę tych mieszkańców Rynku, ale plus taki, że chociaź na kilka godzin przepędzone zostały te gołębie. Nie ma ani jednego nawet na tym dachu, na którym siada ich całe mrowie nękając okolicznych lokatorów i roznosząc śmiercionośne zarazki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane