Wydrukuj tę stronę
niedziela, 03 kwietnia 2016 14:57

Sezon na motorach - rozpoczęty!

 
Sezon na motorach - rozpoczęty! fot. Rafał Wichniewicz

Głośnym warkotem silników właściciele motocykli z całego regionu obwieścili rozpoczęcie kolejnego sezonu. Na gnieźnieński Rynek zjechało się ponad 1500 maszyn.

Pewną tradycją stały się inauguracje sezonu motocyklowego w Pierwszej Stolicy Polski. Po raz pierwszy w tym wydarzeniu uczestniczyli też przedstawiciele Klasycznego Gniezna - właścicieli aut wyprodukowanych przed 1990 rokiem.

W niedzielę o 10 rano wszystkie maszyny szczelnie wypełniły Rynek, ulicę Tumską i deptak na ulicy Chrobrego, a pomiędzy nimi pojawiły się także "klasyczne" samochody, wśród których wyróżniała się milicyjna ciężarówka i autobus Autosan. Z tych mniejszych "okazów" nie brakowało Fiatów (głównie Maluchów), Mercedesów, Cadillaci itd. Prym jednak na inauguracji sezonu wiedli oczywiście motocykliści, których przyjechało nawet 1500. Po zbiórce na głównym placu miasta, wszyscy wyruszyli w paradzie ulicami Gniezna i gminy. Całemu wydarzeniu przyglądali się gnieźnianie, których na tegoroczne wydarzenie przyszła również bardzo dużo, a po raz kolejny motocyklistom dopisała pogoda, dzięki czemu parada odbyła się sprawnie, choć sam wyjazd wszystkich wehikułów z Rynku zajął prawie 40 minut - zdjęcia z przejazdu zamieścimy już wkrótce!

Wszystkie maszyny udawały się w kierunku zielonego zaplecza Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, które mieści się na terenie byłej jednostki wojskowej przy ul. Wrzesińskiej. Tam motocykliści mogli pozostawić swoje mechaniczne konie, by pooglądać inne motory, a także by skorzystać z atrakcji przygotowanych na tę okazję przez organizatorów - gnieźnieński Klub Motocykli Zabytkowych "ClassiC" oraz No Limit Crew Gniezno.

Galeria

5 komentarzy