sobota, 16 kwietnia 2016 10:01

Stowarzyszenie Światowid ogłasza konkurs

 
Stowarzyszenie Światowid Stowarzyszenie Światowid fot. nadesłane

Stowarzyszenie Światowid ogłasza konkurs na loga spółdzielni socjalnych: „Domowe przysmaki”, „Pomocnik od zaraz” i „Razem być”.

Spółdzielnie socjalnie będą przedsiębiorstwami społecznymi, czyli podmiotami gospodarczym o rynkowej orientacji, realizującym potrzeby osób o niskiej możliwości zatrudnienia i niskich kwalifikacjach, tworząc formy ich tymczasowego i stałego zatrudnienia. Celem powołania Spółdzielni Socjalnych jest umożliwienie osobom bezrobotnym i niepełnosprawnym aktywizacji zawodowej, a także prowadzenie działalności społecznej na rzecz osób zatrudnionych w Spółdzielni. Powołanie Spółdzielni Socjalnych jest alternatywą misji w zakresie przeciwdziałania bezrobociu.

Czym będą zajmować się powołane spółdzielnie?

  • „Razem być” – spółdzielnia będzie dziennym domem opieki dla dzieci od 2,5 do 6 lat oraz osób starszych,
  • „Pomocnik od zaraz” - spółdzielnia będzie świadczyć usługi opiekuńcze dla osób starszych, chorych w
        ich własnych domach, usługi sprzątania mieszkań, firm oraz inne prace porządkowe,
  • „Domowe przysmaki” – spółdzielnia będzie prowadzić przetwórstwo rolno-spożywcze oraz usługi 
       cateringowe dla firm i osób indywidualnych, na jej terenie będzie również prowadzona kawiarenka z
       domowymi przysmakami.

Szczegóły i specyfikacja konkursu znajduje się w regulaminie. Do wygrania w konkursie w sumie jest 600 złotych czyli 200 złotych za logo każdej ze spółdzielni. Prace będą ocenione w podziale na każdy rodzaj spółdzielni socjalnej której dotyczą oddzielnie. Reasumując można wygrać najmniej 200 złotych, a najwięcej 600 złotych. Prace konkursowe należy wysłać na adres mailowy stowarzyszenia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane