niedziela, 17 kwietnia 2016 18:08

Motoserca oddały krew

 
Motoserca oddały krew fot. Rafał Wichniewicz

Mimo deszczu oraz panującego chłodu, gnieźnianie po raz kolejny nie zawiedli i pokazali, że chcą podzielić się swoim życiem z innymi osobami. Na Rynku odbyło się kolejne Motoserce.

Do tej inicjatywy zaprosili mieszkańców motocykliści z Born To Ride, którzy po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję oddawania krwi, jaką jest Motoserce. Dzięki niej w ciągu siedmiu lat udało się już zebrać 22 tysiące litrów krwi w całym kraju.

Tym razem wydarzenie odbyło się na gnieźnieńskim Rynku, gdzie na wszystkich czekało kilka atrakcji, przygotowanych przez organizatorów. Głównym punktem wydarzenia był oczywiście Krwiobus, który przyjechał z poznańskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a do którego do stała przez cały czas kolejka chętnych. Choć nie wszystkim było dane (np. ze względów zdrowotnych) podzielić się swoim życiem, to jednak udało się zebrać niecałe 17 litrów krwi. W wydarzenie po raz kolejny zaangażował się także gnieźnieński oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, który wypisywał podziękowania tym, którym udało się oddać swoją krew.

W trakcie wydarzenia na scenie zaprezentowały się także dwa zespoły - Power Horse oraz Sama River Blues, a w międzyczasie odbył się także pokaz ratownictwa przygotowany przez gnieźnieńską Straż Pożarną. Ponadto można było sprawdzić swoje umiejętności poruszania się w "alkogoglach" i rzecz jasna obejrzeć motocykle członków klubu Born To Ride.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane