wtorek, 19 kwietnia 2016 12:56

Konkurs "Ruszaj z głową" rozstrzygnięty

 
"Ruszaj z głową" "Ruszaj z głową" fot. Magdalena Wardęcka

We wtorek 19 kwietnia w Centrum Kultury Scena to Dziwna odbył się powiatowy konkurs wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym "Ruszaj z głową".

Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu, którzy jeszcze nie przystąpili do kursu na prawo jazdy i w tym roku kończą osiemnaście lat. Kilkunastu śmiałków spróbowało swoich sił w zakresie znajomości prawa drogowego. - Chodzi o uświadomienie i edukowanie młodzieży. Chcemy pokazać tym konkursem, że należy dbać o bezpieczeństwo i znać zasady panujące na drodze. Nie zabrakło w nim także elementów pierwszej pomocy - mówiła Maria Suplicka etatowy członek zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwycięzca pierwszego miejsca wygrał kurs na prawo jazdy. Najlepszy okazał się Dawid Ptak z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, który zdobył 15 punktów na 18 możliwych. - Myślę, że pytania były w miarę przyjemne. Jak ktoś się przygotował to na pewno satysfakcjonująco. Problemy sprawiły mi pytanie o OC i o prędkość poza obszarem zabudowanym - mówił.

Łącznie ośmiu uczestników zostało nagrodzonych. Dwóch zwycięzców zdobyło także dofinansowanie na kurs prawa jazdy.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane