wtorek, 26 kwietnia 2016 16:20

Pierwsze miesiące senatorskiej działalności

 
Pierwsze miesiące senatorskiej działalności fot. Rafał Wichniewicz

Senator Robert Gaweł podsumował pierwsze miesiące swojej działalności na stanowisku parlamentarzysty. Jak przyznał, chce działać na terenie całego okręgu, z którego został wybrany.

W ciągu czterech miesięcy pracy w swojej nowej roli, senator podjął kilka inicjatyw, które dotyczą sporej grupy zainteresowanych mieszkańców regionu. Jednym z nich jest sprawa budowy północno-wschodniej obwodnicy we Wrześni z koncepcją rozbudowy jej o północno-zachodni odcinek. Jak jednak dodał Robert Gaweł, ruch na drodze Gniezno - Września na skutek oddania drogi ekspresowej S5 spadł w ostatnich latach, dlatego realizacja tej inwestycji przez GDDKiA stoi pod znakiem zapytania. Dobre informacje parlamentarzysta przekazał w sprawie linii kolejowej 281 Gniezno - Jarocin: - Ma ona zostać uruchomiona na przełomie roku. Takie są informacje z Ministerstwa Infrastruktury, co jest korzystną informacją dla gnieźnian i dla tych, którzy chcą podróżować na tym odcinku inaczej. Jest to też związane z budową fabryki Volkswagena.

W ostatnich tygodniach parlamentarzysta podjął się także działań w sprawie emisji szkodliwych pyłów na terenie Cielimowa: - To problem bardzo złożony, gdyż z jednej strony są tam działki, na których można prowadzić działalność gospodarczą, a z drugiej mieszka tam wielu ludzi, którzy chcą po prostu odpoczywać. Powstaje z tego powodu konflikt. W tej sprawie jestem w stałym kontakcie z wójtem gminy Niechanowo i muszę powiedzieć, że mamy tam inne ważne sprawy, jak projekt powstania elektrowni wiatrowych oraz projektem żwirowni na terenie wsi Mierzewo, gdzie tu i tam mieszkańcy protestują przeciwko ich powstaniu - mówił Robert Gaweł. Jak dodał w ostatnim czasie brał także udział w debacie, organizowanej przez stowarzyszenie Projekt Września oraz Czyta Nekla.

W sprawie działalności biura senatorskiego, parlamentarzysta przyznał iż mieszkańcy przychodzą z różnymi powodami: - Najwięcej spraw dotyczy mieszkań komunalnych, eksmisji. Bardzo często też pojawiają się z prośbami o ustalenia uprawnień kombatanckich czy ustalenia, czy ktoś z rodziny był powstańcem wielkopolskim. Jednej z mieszkanek udało się pomóc odnaleźć informacje o tym dopiero w archiwum prezydenckim, podczas gdy nigdzie już nie było śladu w tej sprawie. W trakcie działalności w ostatnim czasie, senator zaangażował się w pozyskanie środków na zabytki w Gnieźnie i Trzemesznie.

Rozstrzygnięto także konkurs organizowany przez biuro senatorskie, dotyczące rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja: - Głównym jego celem było promowanie idei tego wydarzenia, a także wspieranie zdolnych uczniów i rozwijanie ich zainteresowań. Ważnym elementem była kwestia rozwijania postaw obywatelskich i patriotycznych, czemu miała ta inicjatywa przede wszystkim służyć - mówiła Maria Nowak ze Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska. Zwycięzcą okazała się być Anna Jarecka z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, drugie miejsce zdobył Szymon Kelak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie oraz Wojciech Grzechowiak z gnieźnieńskiego "Ekonomika".

7 komentarzy

 • Link do komentarza Anna środa, 27 kwietnia 2016 21:30 napisane przez Anna

  Oby tak dalej.

 • Link do komentarza wyborca środa, 27 kwietnia 2016 19:54 napisane przez wyborca

  No cóż, co tu skomentować,? lokalny polityk,
  Miasto nasze nie ma szczęścia do senatorów.

 • Link do komentarza Anna środa, 27 kwietnia 2016 19:30 napisane przez Anna

  Czyli nie zrobił prawie nic. Dużo bicia piany, mało konkretów. Standard u tego pana.

 • Link do komentarza medyk wtorek, 26 kwietnia 2016 23:55 napisane przez medyk

  Szymon, to jakaś ironia? cynizm, czy objaw choroby? Ale dlaczego pan pisze o tym na forum?

 • Link do komentarza antoni wtorek, 26 kwietnia 2016 21:28 napisane przez antoni

  Przez 4 miesiace 4 inicjatywy - jedna inicjatywa kosztuje :12 tys na biuro + około 12 tys diety= 24.000 zł jedna inicjatywa ( komu ma służyć i jaki z niej pożytek ???)

 • Link do komentarza Szymon wtorek, 26 kwietnia 2016 19:32 napisane przez Szymon

  zapomniał dodać, że coś mu puchnie od kilku miesięcy i to nie jest stopa :P

 • Link do komentarza bii wtorek, 26 kwietnia 2016 16:45 napisane przez bii

  ZGL zlikwidowany , chyba ludzie nie mają gdzie chodzić w sprawach mieszkań to chodzą do biura senatora ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane