czwartek, 05 maja 2016 07:39

Na czym polegają przekręty i oszustwa wielkich banków?

  Materiał nadesłany

Zapraszamy na spotkanie z Januszem Szewczakiem, ekonomistą, analitykiem gospodarczym i posłem na Sejm, analitykiem gospodarczym.

W swojej nowej książce „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy” Janusz Szewczak językiem zwykłego człowieka tłumaczy zawiłości międzynarodowego systemu finansowego, czego powinniśmy się wystrzegać i co powinniśmy wiedzieć o świecie, od którego jesteśmy zależni.

- Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują ci parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol ci zabierają. A co dopiero powiedzieć, gdy zbliża się potężne oberwanie chmury? Bankierzy nie wyciągnęli wniosków po ostatnim wielkim kryzysie finansowym z 2008 r. i dalej popełniają te same błędy. Tymczasem grozi nam kolejne załamanie finansowe, może nawet większe niż to ostatnie. Świat jest zadłużony na kwotę 200 bilionów dolarów. Jest to kwota wprost niewyobrażalna. Banki oszalały z chciwości lekceważąc wszelkie zasady ryzyka, kalkulacji i przyzwoitości - tłumaczy Janusz Szewczak.

Janusz Szewczak, wybitny ekonomista i poseł na sejm RP przyjeżdża do Gniezna na zaproszenie posła Krzysztofa Ostrowskiego i gnieźnieńskiego Klubu Gazety Polskiej. Spotkanie, na którym będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie odbędzie się w sobotę 7 maja o godz. 19.00 w sali widowiskowej eSTeDe w Gnieźnie. Zapraszamy serdecznie!!!

38 komentarzy

 • Link do komentarza toniczek85 poniedziałek, 16 maja 2016 09:43 napisane przez toniczek85

  ps jakie było Twoje pytanie, bo od nagromadzenia znaków zapytania i wykrzykników roi mi się w oczach? Czy uważam, że GP jest reżimowym medium? Ano, tak uważam ;)

 • Link do komentarza toniczek85 poniedziałek, 16 maja 2016 09:12 napisane przez toniczek85

  Wilku drogi. Gdzie Ty byłeś jak w SP nauczano podstaw języka Twoich przodków? Piejesz o polskości o antypolskości, a sam nie potrafisz się poprawnie wyrażać we własnym języku! Nie obraź się, ale 1= za ten wpis i obowiązkowo zajęcia dodatkowe, bo nie będzie promocji do 5 klasy.
  Cały bełkot o moich idolach, patriotyźmie w Twoim wydaniu, itd. pominę, ale co do Kryże, chciałem Ci uświadomić, że sekretarz stanu jest najwyższym rangą urzędnikiem ministerialnym, a powołuje go premier, czyli prezes rady ministrów.
  Pomijając całkowicie mój stosunek do Komorowskiego, jeśli tak jak Ty o ludziach skazywanych za działalność opozycyjną w tamtych czasach, a będących teraz wrogami politycznymi (nie Twoimi, Twoich idoli), myśli całe to środowisko, to gratuluję. Nikt z Twojej strony nie skomentuje Twojego wpisu. Wiesz dlaczego? Nikt sobie rąk brudzić nie będzie, a nie ma nic bardziej przydatnego niż tzw. pożyteczny idio**.

 • Link do komentarza wilk piątek, 13 maja 2016 17:46 napisane przez wilk

  toniczek 85---zanim będziesz pouczał innych,najpierw zacznij od siebie !!! Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie,czytasz ze zrozumieniem ???? Sedzia Kryże nigdy w PIS nie był,tylko w pewnym czasie doradzał,a że kiedyś skazał szabrownika Komoruskiego,twego idola to....nawet dobrze,bo ten człowiek były już na szczęście prezydęt, pokacapski odprysk,służył SITWIE przez którą nasze jeszcze nienarodzone wnuki będą spłacać zadłużenie POLSKI,ale tego nie zrozumiesz pewno,bo jak widzę po twoich wypocinach zmanipulowanych i zaczytanych w polskojęzycznych brukowcach,ciężko jest się kopać z osłem,sorki koniem !!!! Dodam tylko,że NIE MA mediów obiektywnych,tak samo jak ludzi !!!! Są tylko POLSKIE albo ANTYPOLSKIE !!!! I zacytuję ci tylko słowa, HIPOLITA CEGIELSKIEGO,który już w XIXw. pod zaborem pruskim,przewidział idealnie sytuację do dziś --" KTO ziemię,przemysł i handel oddaje w obce ręce,zdradza swój naród "--- i jeszcze jeden cytat z jednego z wieszczów " Nie ma prawicy,nie ma lewicy i żadnej centrum,są dwie grupy; Są POLACY i są łajdacy !!! To natury podział " !!

 • Link do komentarza toniczek85 piątek, 13 maja 2016 08:45 napisane przez toniczek85

  Tak jak się spodziewałem. Cisza. Prosiliście o wskazanie, w którym momencie Zdanowski jest chamski, agresywny, nietolerancyjny, antyżydowski. Wskazałem. Proszę, więc uprzejmie o odpowiedź na dwa pytania - skąd wiedza o tym jakie ja wyznaję wartości i jak się ustosunkujecie do "spółka Srebrna jest właścicielem posesji w okół wilii Kaczyńskiego, a w posesjach są biura Gazety Polskiej i, tu już moja ulubiona nazwa - niezaleznej.pl. Właścicielem spółki srebrnej jest Instytut Kaczyńskiego, w którego radzie zasiada Jarek". Obiektywność GP i jej niezależność jest w związku z tym mocno dyskusyjna, pozwolę sobie wręcz na stwierdzenie, że nie jest obiektywna, nie jest niezależna i jest, specjalnie użyję ulubionego określenia prawicy - medium reżimowym. Nazwanie niezaleznej.pl niezalezna, jest już skrajnym nadużyciem, ale nikogo z niezaleznej zdaje się tu nie ma. Choć, z pewnością wielu sympatyzuje, prawda?

 • Link do komentarza toniczek85 środa, 11 maja 2016 12:25 napisane przez toniczek85

  Jeszcze jedno - jacy Wy?

 • Link do komentarza toniczek85 środa, 11 maja 2016 12:24 napisane przez toniczek85

  a tak bardziej, czy mnie wybiórczo:
  "WSI-owy dowcipniś, Komorowski (?) herbu Bul.(...) pupil zmarłego niedawno w niesławie czerwonego dyktatora, posłuszny fagas tuskopary gotów podpisać wszystko, co mu każą", "dziwoląga z Sejmu o tożsamości płci, czy jakoś tak", " zachowanie sfor dziennikarskich kundli, wiernie wypełniających zalecenia ojca dziekana czerskiego", "kilku renegatów udających kapłanów pieje jeszcze o zasługach "koncyliacyjnej prezydentury", "Komorowski swymi decyzjami SAM postawił się poza Kościołem, w związku z czym nie może przystąpić do Stołu Pańskiego", "całej serii tajemniczych zgonów ludzi z pierwszych stron gazet, bądź też nieznanych szerokiej publiczności", "Wujcem – cwaniakiem ożenionym jak należy z potomkinią KPP-owskiego rodu właściwego pochodzenia ". To tak co do Żydów. Ciekawe, czy Zdanowskiemu przeszkadza pochodzenie matek chrzestnych najjaśniejszego 1 i 2? Aluzji do Żydów w jego wątpliwego pióra wynurzeniach jest sporo. Wybaczcie, że nie mam ochoty szukać. Zresztą ten jeden przykład chyba wystarczy?! "będą demonstrować Hartmany i Zimmermany", "nagle z ekranu wyskoczy premierzyca, albo jej docz i będę musiał prosić egzorcystę o pomoc.", "nawet nie będzie mogła zmienić z dnia na dzień płci, by się ukryć pod męskim nazwiskiem","pomysłom Kluzicy et consortes", " wasze draństwa zostaną ujawnione. Nie w skrytobójczych mordach, a przed POLSKIM wymiarem sprawiedliwości". A tu już Pan Edzio personalnie do mnie: "a tu "toniczek 85", jak w starej anegdocie o bitych Murzynach, pardon, afroamerykanach"

 • Link do komentarza czytelnik środa, 11 maja 2016 10:44 napisane przez czytelnik

  A ja chciałbym, żeby pan udowodnił postawiona tezę w stosunku do pana Zdanowskiego cytuję: "Jest Pani również lokalnym politykiem z ramienia PiS i współpracuje z takimi tuzami jak głoszący na forum tego portalu antysemickie hasła, szerzący nienawiść i do niej nawołujący, obrażający w wyjątkowo chamski sposób każdego kto myśli inaczej Pana Zdanowskiego (to wspomniana przez Panią tolerancja w osobie Pana psychoedzia). "
  Gdzie pan widzi chamstwo tego wspaniałego człowieka i patrioty, gdzie pan widzi nienawiść? Natomiast to od pana wyziera agresja, jad,wrogość i wściekłość nazywając go "psychoedziem". Naprawdę, radzę troche umiaru i przede wszystkim tolerancji, o której tak chętnie mówicie, a sami jej nie macie za grosz.

 • Link do komentarza toniczek85 środa, 11 maja 2016 10:00 napisane przez toniczek85

  Drogi bankowcu - wskaż, proszę, w którym miejscu napisałem, że Szewczak jest uwikłany w przekręty

 • Link do komentarza bankowiec środa, 11 maja 2016 09:45 napisane przez bankowiec

  Mimo wszystko trwa pan przy swojej błędnym przekonaniu wrzucając wszystkie SKOKI do jednego worka. Proszę jednak na spokojnie przeczytać ideę SKOKów i odnieść się do niej, a nie do tego, co wyrabiają z tym niektórzy hochsztaplerzy. Przecieź każdy może utworzyć taki bank spełniając określone warunki, zatem nie tylko nie można, a nawet nie wolno łączyć wszystkich takich banków w jedno. Łączy je jedynie i tylko nazwa, która jest skrótem takiej instytucji i tyle one mają wspólnego ze sobą. Zatem posądzanie kogokolwiek o to, że jako doradca jest uwikłany w jakiekolwiek z góry zaplanowane przekręty jest naprawdę zwykłym pomawianiem i nawet może podlegać karze.

 • Link do komentarza toniczek85 środa, 11 maja 2016 08:59 napisane przez toniczek85

  Drogi forumowiczu. Absolutnie się z Tobą zgadzam, zresztą jak dzisiaj miałem okazję słyszeć w Radiowej Trójce, kolejny SKOK upadł, a Kasa Krajowa odmówiła mu pomocy finansowej. Z tego co mówili BFG będzie teraz wypłacał lokującym tam ludziom gwarancje. Jeśli chodzi o ideę - czy piękna? Dobra. Osobiście jednak lokować tam nie mam zamiaru. Niemniej jednak, jeśli chodzi o Pana Szewczaka nie jest on bezstronnym komentatorem zastanej sytuacji, tak jak choćby Reszka. Powiedziałem, że jest uwikłany w SKOK i politykę. Pomyśleliście zaraz o SKOK Wołomin. Słowo "uwikłanie" jest odbierane pejoratywnie, może mieć taki wydźwięk, ale chodziło mi jednak o to, że bycie w SKOK stawia w kontekście tej książki posła Szewczaka w sytuacji dwuznacznej, kłopotliwej. Jest głęboo powiązany, wmanewrowany w instytucje finansowe stojące w opozycji do tego co sam krytykuje. Czy szczęśliwie tego słowa użyłem, czy nie to już temat do dyskusji, choć nie odmówię sobie złośliwości - środowiska, z którymi tu próbuję merytorycznie dyskutować uwielbiają posługiwać się określeniami, z których później muszą się tłumaczyć. Powtórzę po raz enty - Szewczak jest głównym ekonomistą SKOK, posłem PiS, zaprasza go gazeta, będąca partyjnym periodykiem, więc jego obiektywność w kwestii banków można przyrównać do Szczuki komentującej sprawy aborcji u Lisa, albo Pana Mędlara odnoszącego się do praw mniejszości religijnych w Polsce. Wszystkich rozumów nie zjadłem, więc jak ktoś udowodni mi w jaki sposób Szewczak ma w tej sytuacji być obiektywny, chętnie zdanie zmienię. Dziękuję drogi forumowiczu za poziom rozmowy. Nie wątpię, że da się rozmawiać kulturalnie i merytorycznie, bez podnoszenia haseł o zdradzie, gorszym sorcie, peowcach, pisiorach, lewakach, katotalibach, lepszych i gorszych wartosciach, czy jedynych slusznych racjach. Pozdrawiam.

 • Link do komentarza forumowicz wtorek, 10 maja 2016 16:16 napisane przez forumowicz

  Każdy bank pod ogólną nazwa SKOK jest bankiem samodzielnym i suwerennym. To nie jest jeden moloch z oddziałami i jak wszędzie pracują tylko ludzie. Sama idea jest piękna, ale jak widać kilka tych spółdzielczych banków zostało utworzonych specjalnie w celu wydojenia potężnych pieniędzy od państwa. W Skokach swoje pieniądze lokował Komorowski i Kopaczowa, więc to jak, oni nie wiedzieli, co się dzieje w niektórych z nich? Przecież już poprzednia opozycja czyli PiS alarmował do KNF o niektórych kasach, ze są utworzone wyłącznie dla przekrętu!

 • Link do komentarza toniczek85 wtorek, 10 maja 2016 13:43 napisane przez toniczek85

  ok więc się poprawię - zaangażowany w działalność stricte polityczną i zaangażowany zawodowo w działalność instytucji finansowych typu SKOK (nie SKOK - Wołomin).

 • Link do komentarza bankowiec wtorek, 10 maja 2016 12:26 napisane przez bankowiec

  Panie Toniczek pan poseł Szewczak nie jest "uwikłany" w SKOK, a SKOK w Wołominie tylko ma nazwę SKOKu celowo mylącą, by zasmrodzić pozostałe uczciwe placówki. Już przed ponad rokiem politycy PiS wystosowali list do ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Pytają go w nim m.in. czy kontaktował się z władzami SKOK Wołomin i fundacji "Pro Civili", w których znajdowali się byli funkcjonariusze WSI. Jak wiadomo fundacja "Pro Civili" oraz powiązane z nią firmy były tzw. pralnią pieniędzy, które mogły pochodzić z działalności grup przestępczych. Fundacja miała też realizować fikcyjne zamówienia, kosztem Wojskowej Akademii Technicznej. W radzie nadzorczej SKOK-u Wołomin zasiadał m.in. Piotr P. – były oficer WSI, powiązany wcześniej z fundacją "Pro Civili". Osób powiązanych z "Pro Civili", które znalazły się potem w SKOK Wołomin . Większość SKOK-ów wywodzi się z zakładowych komórek NSZZ Solidarność, natomiast Wołomin powstał na bazie... spółdzielni mieszkaniowej, czyli instytucji z sektora uchodzącego za przechowalnię przedstawicieli dawnego systemu.
  A poza tym należy przeczytać ciekawy artykuł z Gazety Prawnej, której nie można przecież kojarzyć z sympatia do żadnej partii politycznej
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/913772,wolomin-miasto-mafii-i-upadlych-bankow.html

 • Link do komentarza toniczek85 wtorek, 10 maja 2016 11:09 napisane przez toniczek85

  Pewnie pokrywa się to w wielu miejscach z tym co pisał, mówi Szewczak. Reszka z kolei napisał "Chciwość". Dla mnie obiektywny gość. Dzięki temu, że nie jest uwikłany ordynarnie w żadne powiązania polityczne, ani instytucje finansowe typu SKOK.

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 10 maja 2016 10:23 napisane przez czytelnik

  Komu się nie podoba PiS i prawica, niech weźmie do ręki dzisiejsze wydanie Głosu Wielkopolskiego, którego na pewno nie można zaliczać do miłośników prawicy, a odwrotnie i przeczyta artykuł Pawła Reszki pt. "Jak nas oszukują banki i wielkie firmy, czyli liczy się tylko biznes" .

 • Link do komentarza toniczek85 wtorek, 10 maja 2016 09:09 napisane przez toniczek85

  wilk - naucz się proszę, albo chociaż postaraj pisać po polsku, ok? Nie wiem co ma na celu nagromadzenie wielokropków, wykrzykników, czy znaków zapytania? Chcesz w ten sposób wzmocnić wypowiedź? Propozycja - zrób to sensownymi argumentami i uwierz mi, że wtedy zabrzmi to lepiej. Oczywiście sianie nienawiści, tałajstwo posowieckie i tak dalej, pominę. Chociaż zastanawia mnie jakie są Twoje kryteria, bo taki Pan Kryże z PiS chyba jak w buźkę strzelił pasuje do tego określenia.
  Pani Mario - może nie do końca jasno się wyraziłem i faktycznie mogła to Pani opacznie zrozumieć. Pisząc "z Państwa strony" nie miałem na myśli GP. Myślałem raczej o zradykalizowanych prawicowcach, którzy mnie, jak i każdego myślącego inaczej notorycznie tu obrażają. Faktycznie niefortunnie to zabrzmiało, Pani wprost mnie nie obraża, więc najmocniej przepraszam i żeby była jasność - do piszących w poniżający, obrażający sposób o osobach prezentujących odmienne poglądy od moich, mam identyczny stosunek. Nie wiem natomiast co ma Pani na myśli wspominając o tym, że piszę o Pani nieprawdę? Zdaje się, że nic ad personam nie napisałem. Nie znam Pani, nie mam szczerze mówiąc ochoty poznać (proszę to uszanować), za dużo nas dzieli. Wiem jedynie, że jest Pani szefem koła GP sterowanej przez środowiska PiS, więc i organizatorem spotkań o wybuchach, zamachach oraz agitacji na rzecz PiS, a przeciwko ówczesnej władzy, prowadzonej przez ten klub. Podejrzewam, że i wywieszania transparentów w stylu "niepodległość, a nie POdległość". Jest Pani również lokalnym politykiem z ramienia PiS i współpracuje z takimi tuzami jak głoszący na forum tego portalu antysemickie hasła, szerzący nienawiść i do niej nawołujący, obrażający w wyjątkowo chamski sposób każdego kto myśli inaczej Pana Zdanowskiego (to wspomniana przez Panią tolerancja w osobie Pana psychoedzia). I to właściwie na tyle. Więcej wiedzy nie mam i jeśli napisałem nieprawdę, proszę mnie natychmiast poprawić. Życzeniowego myślenia i jasnowidztwa o tym, czy dyskusja na argumenty by mnie zmiażdżyła, nie skomentuję. Internet to też dobre miejsce, mam prawo do anonimowości, a na żaden z argumentów, chociażby dotyczącego tego kto kontroluje Waszą GP i jak to wygląda w kwestii jej obiektywizmu, kontrargumentu nie uzyskałem. Reszta Pani wypowiedzi to już jakiś śmieszny manifest polityczny, więc nie wiem, czy w ogóle jest sens się go niego ustosunkować. Polacy otwierający oczy (oczywiście Ci prawdziwi Polacy, bo zapewne i Pani czuje pociąg do oceniania kto nim jest, a kto nie. Całe szczęście podobni Pani nie nadali sobie jeszcze do tego realnego prawa) i prawdziwe wartości. To drugie szczególnie mi się spodobało! Co to za insynuacje? Otóż zadam pytanie - skąd czerpie Pani wiedzę na temat wartości, które ja wyznaję? Domyśla się Pani? W takim razie kiepsko idzie. Mogła Pani jedynie dowiedzieć się jaki mam stosunek do GP, do PiS, z innych postów do politykowania POLSKIEGO KK, bo do podejrzeń o mój stosunek do KOD, PO, Lisów i innych Waszych oponentów. wystarczyłoby czytanie ze zrozumieniem. Jeśli wg. Pani wartością jest klakierowanie tym, czy innym politykom i ślepa wiara w to, że Ci konkretni chcą coś zrobić dla pluralistycznego społeczeństwa (bo takie ono jest, droga Pani) to przepraszam, ale nic z tego nie będzie. Nie nazwę mojego stosunku do takich wartości po imieniu, bo nie o fekaliach tu rzecz.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 09 maja 2016 19:01 napisane przez wilk

  toniczek-- GP jest reżimowym medium ??? Chyba się zamieniłeś czymś na głowę !!!! Co wg ciebie jest wyznacznikiem obiektywizmu ????? Pani Mario po co dyskutować z takimi,to tak samo jak kopać się...osłem........ ja osobiście podobnie jak mówił na spotkaniu J.Szewczak ,też jestem bardziej radykałem i zrobiłbym porządek z tałatajstwem posowieckim,które męczy nasz kraj od 1945r. do dzisiaj !!!! Pozdrawiam.

 • Link do komentarza Wojciech poniedziałek, 09 maja 2016 18:40 napisane przez Wojciech

  A o co walczy ta ulica? O gender, eutanazję, sztuczne zapłodnienie, homo nie wiadomo ? O co???? I, żeby nie było, nie czytam wcale Gazety Polskiej, ale mam rozum.

 • Link do komentarza Maria Wichniewicz poniedziałek, 09 maja 2016 16:12 napisane przez Maria Wichniewicz

  Ad. toniczek - pan jest chyba jasnowidzem, skoro pan wie, kto się kryje za dziesiątkami nicków na forum. Gratuluję odwagi w pisaniu nieprawdy o mnie, ale też jak widzę stchórzył pan przed osobistą rozmową z naszym znakomitym gościem . No cóź dialog na argumenty pewnie zmiażdżyłby pana poglądy. Na szczęście Polacy otwierają oczy , a resztkom niedobitków pozostała jak widać ulica. Żywię jednak nadzieję, że i pan odnajdzie prawdziwe wartości, na których należy opierać życie w naszej ojczyźnie i staniemy wówczas nie przeciw sobie, a ramię w ramię po jednej stronie. Mile Pana pozdrawiam i zapraszam do naszego klubu

 • Link do komentarza toniczek85 poniedziałek, 09 maja 2016 14:57 napisane przez toniczek85

  Pani Mario - otóż nikomu nie odmawiam prawa do wyrażania innych poglądów na otaczającą rzeczywistość niż moje. Mi również, mam nadzieję, nikt nie ma zamiaru odmawiać. Z tego środowisko GP jest znane, prawda? Co więcej, jak tu podejmować polemikę i to jeszcze osobiście, skoro ktoś mi tu rzuca jakimiś futerkowymi stworzeniami. Z Państwa strony miałem wielokrotnie przyjemność przeczytać, że jestem lemingiem, idiotą, lewakiem, że mogę buty czyścić Waszym guru, że nic już mi nie pomoże i generalnie pozostaje modlitwa. Niestety,! Ja z Wami tak nie rozmawiam i mam pełne prawo założyć, że skoro tutaj nie możecie opanować emocji, to tym bardziej nie opanujecie ich w realu. Proszę więc nie rozśmieszać mnie pisaniem o merytorycznej rozmowie. Pisałem o Srebrnej, o tym, że jesteście (Wy - GP) medium z nadania politycznego. Nikt nie raczył się ustosunkować. Uruchomił się za to bełkot o GW, Petru i innych. Swoją drogą, musi to boleć, kiedy "argumenty" o PO, Michniku itp. trafiają w próźnię. "Jak to może być, to inni niż Wyborcza i tefałeny nas krytykują?! Czyżbym miał już tak wyprany mózg? Nie! Lewaki, wszędzie lewaki!". Drogi czytelniku, gratuluję umiejętności czytania wikipedii :)
  ps a jednak. czytuję Gazetę Polską. Choć nie ukrywam, wolałbym przedruki niż finansowanie PiSu przez chęć bycia obiektywnym.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane