sobota, 07 maja 2016 19:00

Na rajd z... bibliotekarzami

 
Na rajd z... bibliotekarzami fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni ranek z Gniezna wyruszył rajd rowerowy w kierunku Skorzęcina. Ich organizatorami i także uczestnikami byli... gnieźnieńscy bibliotekarze.

Punktualnie o 10:00 na gnieźnieński Rynek zajechało kilkadziesiąt rowerzystów, którzy postanowili wyjątkowo piękną pogodę wykorzystać na wspólną wyprawę do Skorzęcina. W trasę o długości około 50 kilometrów, która wiodła przez Lubochnię i Krzyżówkę, postanowili się wybrać wszyscy niezależnie od wieku, dlatego na starcie można było spotkać także całe rodziny.

Zgodnie z założeniami, celem rajdu była oczywiście (poza wykorzystaniem zdrowego środka lokomocji, jakim bez wątpienia jest rower) także promocja czytelnictwa oraz turystyki krajoznawczej. Jak można była się przekonać, uczestnikom przez cały dzień towarzyszyła dobra aura i niezbyt duży wiatr.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane