niedziela, 08 maja 2016 10:11

Rodzinny festyn na os. Grunwaldzkim

 
Rodzinny festyn na os. Grunwaldzkim fot. Rafał Wichniewicz

Po raz kolejny, wzorem lat ubiegłych, kilkuset gnieźnian z południowej części miasta miało okazję wziąć udział w wyjątkowej zabawie, przygotowanej dla nich przez samych mieszkańców.

Wszystko za sprawą majówkowego festynu rodzinnego, zorganizowanego na terenie ogrodu parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana. Podobnie jak co roku, dla wszystkich przybyłych tego dnia w to miejsce, czekały różne atrakcje i występy, przygotowane przez organizatorów przedsięwzięcia. Nie zabrakło więc dmuchanych zamków, malowania twarzy dzieci, przejazdów konnych czy możliwości sprawdzenia się w strzelaniu do celu.

Prawdziwą gratką dla dzieci okazały się za to dość proste zabawy, przygotowane przez stowarzyszenie Lider. Na miejscu można było zauważyć także harcerzy, którzy wspierali organizatorów swoją obecnością. Szczególne zainteresowanie budziła gra podobna do hokeja, która polegała na przesuwaniu mopem kawałka mydła po równie namydlonej powierzchni do bramki przeciwnika. Dla głodnych nieco innych wrażeń - funkcjonowały stoiska z różnymi posiłkami, a ważnym jest zaznaczenie też, że każdy mógł tego dnia napić się oranżady za darmo.

W międzyczasie, w trakcie trwania festynu, odbywała się także loteria oraz można było wyciągać losy - każdy z nich był wygrany. Jednocześnie na scenie lub tuż przed nią, pojawiali się młodzi artyści ze swoimi programami artystycznymi - przede wszystkim była to młodzież ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, ale w późniejszych godzinach przed uczestnikami wystąpiła gnieźnieńska grupa BAPU, która zwieńczyła całe wydarzenie.

1 komentarz

  • Link do komentarza gniezno34 poniedziałek, 09 maja 2016 14:17 napisane przez gniezno34

    A atrakcje chociaż bezpłatne dla dzieciaczków? Czy jak to w innych parafiach bywa płatne i to słono?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane