sobota, 21 maja 2016 09:36

Spotkanie seniorów z okazji Dni Niechanowa

  Materiał nadesłany
Spotkanie seniorów z okazji Dni Niechanowa zdjęcie nadesłane

Po raz trzeci, 19 maja w ramach obchodów Dni Niechanowa w Gminnym Ośrodku Kultury spotkali się seniorzy gminy Niechanowo.

Powitania dokonali: wójt gminy Eugeniusz Zamiar, współorganizator uroczystości, który dziękując seniorom za ich wkład i pracę na rzecz lokalnej społeczności, podkreślił rangę i znaczenie ludzi w podeszłym wieku i pomysłodawczyni Grażyna Kozanecka przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej, która zwróciła się do seniorów tymi słowami: "Życie każdego człowieka dzieli się na kilka etapów ale ten w podeszłym wieku chyba jest najtrudniejszym. Życie seniora toczy się zazwyczaj między rezygnacją a wyzwaniem i Państwo dzisiaj to wyzwanie podjęliście, co znaczy, że macie wolę bycia aktywnymi mieszkańcami naszej gminy, że cenicie sobie życie i umiecie się z niego cieszyć. A my jako organizatorzy tylko Wam w tym pomogliśmy. Musimy zacząć ponownie budować relacje wielopokoleniowe, by starsi i młodsi żyli ze sobą a nie obok siebie”.

Spotkanie uświetniła Elżbieta Bednarczyk aktorka, tancerka i pisarka, która na zaproszenie dyr. Biblioteki Publicznej Małgorzaty Trzaskowskiej recytowała piękne i wzruszające wiersze oraz opowiadała o przyrodzie, klimacie i zwyczajach Australii. Nie mogło zabraknąć występu grupy śpiewaczej "Róża” z Niechanowa, która wprowadziła seniorów w radosny klimat. Przy słodkim poczęstunku członkini SRZN p. Patrycja Rybarczyk umiliła spotkanie piosenką biesiadną, przy której sala GOK-u wypełniona po brzegi, rozbrzmiewała do późnych godzin. Organizatorzy na zakończenie przywołali słowa św. Jana Pawła II „Bez zniechęcenia kontynuujcie Waszą drogę i niech radość będzie w sercach waszych”. W sposób szczególny Grażyna dziękowała Teresie Jastrzębskiej, Irenie Zamiatała, Karolowi Walczakowi, Agacie Zybała i paniom ze SRZN- Annie Grabowskiej, Halinie Poradka i Danucie Pożegowiak.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane