Wydrukuj tę stronę
niedziela, 22 maja 2016 10:17

Oddaj krew i czekoladę na Dzień Dziecka

 
Oddaj krew i czekoladę na Dzień Dziecka archiwum redakcji

W najbliższym tygodniu wszyscy, którzy zechcą podzielić się swoją krwią, będą mogli przekazać otrzymany słodki ekwiwalent na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka.

Święto, które w Polsce od samego początku przypada 1 czerwca, jest okazją nie tylko do wręczania prezentów oraz organizowania różnych zabaw, ale także uszczęśliwiania tych, którym w życiu wcale nie jest łatwo. Z takiego założenia po raz kolejny wychodzi Stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci, które organizuje akcję zbiórki słodyczy otrzymanych w trakcie oddawania krwi w gnieźnieńskim szpitalu.

Tradycyjnie wszyscy, którzy udadzą się do punktu terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. św. Jana, będą mogli po podzieleniu się swoją krwią, także przekazać otrzymany ekwiwalent na rzecz gnieźnieńskiego Domu Dziecka. Jak pokazały poprzednie edycje tego typu zbiórek, krwiodawcy potrafią ofiarować swoje serce z tej okazji nawet dwa razy - dzieląc się krwią, a później także słodyczami. Akcja trwać będzie przez cały tydzień - od 23 do 27 maja.

Krew oddawać można w szpitalu przy ul. św. Jana (budynek B, wejście od strony ul. Rybnej) od 7:30 do 11:00. Otrzymane słodycze można pozostawiać w przygotowanym w tym celu kartonie.