czwartek, 02 czerwca 2016 09:11

Truskawkowe przysmaki na „Truskawisku”

 
Truskawisko Truskawisko fot. archiwum redakcji

Będzie to czwarta edycja tej imprezy, którą tym razem Stowarzyszenie Światowid organizuje w Czerniejewie.

W sobotę 18 czerwca zapraszamy na Truskawisko do Zespołu Pałacowego w Czerniejewie. Głównym celem wydarzenia jest integracja mieszkańców naszego terenu i działania wokół dobra wspólnego. Bohaterką spotkania będzie oczywiście truskawka, ale Stowarzyszeni Światowid chce przez Truskawisko pokazać jak takie działania mogą sprzyjać poznaniu regionu, jego bogactw i kultury.

Podczas Truskawiska czekać będzie wiele atrakcji. Przede wszystkim będzie można kupić ten owoc od lokalnych rolników, a także popisać się przepisami kulinarnymi na przeróżne potrawy i desery z truskawki właśnie. Oceniać będzie je gość specjalny, którym będzie Robert Makłowicz.

Podobnie jak w roku poprzednim odbędzie się pokaz pojazdów zabytkowych, który zapewni współorganizator imprezy Automobilklub Wielkopolski. Samochody przejada przez kilka miast od Czerniejewa, Żydowa, Niechanowa, Trzuskołoń, Orchowa, Powidza, Witkowa, by około godziny 18:00 powrócić do Czerniejewa.

Swój pokaz kulinarny o godzinie 19:00 da także Robert Makłowicz. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, rajdu rowerowego, koncertu grupy GoodNight, a także w tym roku Babskiej szafy, czyli strefy wymiany i kupna ubrań.  Truskawisko rozpocznie się już o godzinie 9:30 a potrwa do 21:00.

Podczas tego wydarzenia odbędzie się zbiórka na fundusz stypendialny „Młody Wielki” wspierający aktywność społeczną osób do 15 do 21 roku życia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane