środa, 01 czerwca 2016 15:33

Ośmiu mieszkańców odpowie za zaśmiecanie

 
Zdjęcie z "fotopułapki" Zdjęcie z "fotopułapki" fot. nadesłane

Zakupiona dla Straży Miejskiej fotopułapka pozwoliła wykryć pierwszych mieszkańców, którzy w niedozwolonym miejscu wyrzucali śmieci. Teraz zapłacą mandaty.

W jednym z miejsc na ulicy Sosnowej w ostatnim czasie mieszkańcy zrobili sobie dzikie wysypisko. W związku z tym Straż Miejska zadecydowała, że wykorzysta urządzenie w postaci aparatu, które zostało zakupione niedawno dla tej jednostki. Dzięki temu we wspomnianym miejscu udało się już ustalić dwóch sprawców zaśmiecania: jeden został ukarany mandatem karnym, a wobec drugiego toczy się obecnie postępowanie wyjaśniające. Jak informuje Urząd Miejski, czynności prowadzone przez funkcjonariuszy mają na celu ustalenie wszystkich sprawców zaśmiecania w tym miejscu..

Jednocześnie jak informuje Magistrat, udało się ustalić sprawców zaśmiecania terenu u zbiegu ul. Pustachowskiej i Wrzesińskiej. Straż Miejska wykryła 6 sprawców zaśmiecania terenu położonego za przystankiem MPK na ulicy Pustachowskiej (o sprawie informowaliśmy 09.05.2016). Strażnicy Miejscy sprawę prowadzili wielotorowo, między innymi przejrzeli górę śmieci, obejrzeli materiały z monitoringu sklepowego, rozmawiali z mieszkańcami i zdobyli zrobione przez nich zdjęcia.

W dniu 30.05.2016 zakończono wszelkie czynności wyjaśniające.  Każdy z sześciu  sprawców za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie.

Warto zaznaczyć że do Straży Miejskiej zgłosiło się pięciu świadków zaśmiecania, zbulwersowanych takim zachowaniem. Przyczynili się oni w dużym stopniu do wykrycia osób, które zaśmiecały teren miejski.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Aga czwartek, 02 czerwca 2016 06:50 napisane przez Aga

  czy UM ma jakąś kontrolę nad tym kto płaci a kto nie płaci za śmieci , jeżeli nie ma takiej kontroli to dlaczego ?

 • Link do komentarza Olek środa, 01 czerwca 2016 23:20 napisane przez Olek

  Pozdrawiam śmieciarza o 23ciej z kombi w srebrnym kolorze wywalał śmieci

 • Link do komentarza mieszkaniec peryferii środa, 01 czerwca 2016 23:19 napisane przez mieszkaniec peryferii

  I bardzo dobrze, podać także za kare nazwiska tych bałaganiarzy do wiadomości publicznej, to się innym odechce śmiecić.

 • Link do komentarza do piotra środa, 01 czerwca 2016 23:10 napisane przez do piotra

  nie mieszkam tam, ale pijaczynek koło tego sklepu to dość spora grupka jest :)

 • Link do komentarza piotr środa, 01 czerwca 2016 19:26 napisane przez piotr

  A może by tak straż zamiescila w końcu ta kamerkę w drugą stronę? Zobaczyliśmy jak osiedlowi pijacy załatwiają swoje wszystkie potrzeby na naszych oczach i oczach naszych dzieci!!!

 • Link do komentarza www środa, 01 czerwca 2016 17:45 napisane przez www

  moje gratulacje! tępić takich "ludzi"

 • Link do komentarza Szymon środa, 01 czerwca 2016 15:51 napisane przez Szymon

  czyżby panowie z pobliskiego warsztatu samochodowego? :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane