Wydrukuj tę stronę
środa, 01 czerwca 2016 15:33

Ośmiu mieszkańców odpowie za zaśmiecanie

 
Zdjęcie z "fotopułapki" Zdjęcie z "fotopułapki" fot. nadesłane

Zakupiona dla Straży Miejskiej fotopułapka pozwoliła wykryć pierwszych mieszkańców, którzy w niedozwolonym miejscu wyrzucali śmieci. Teraz zapłacą mandaty.

W jednym z miejsc na ulicy Sosnowej w ostatnim czasie mieszkańcy zrobili sobie dzikie wysypisko. W związku z tym Straż Miejska zadecydowała, że wykorzysta urządzenie w postaci aparatu, które zostało zakupione niedawno dla tej jednostki. Dzięki temu we wspomnianym miejscu udało się już ustalić dwóch sprawców zaśmiecania: jeden został ukarany mandatem karnym, a wobec drugiego toczy się obecnie postępowanie wyjaśniające. Jak informuje Urząd Miejski, czynności prowadzone przez funkcjonariuszy mają na celu ustalenie wszystkich sprawców zaśmiecania w tym miejscu..

Jednocześnie jak informuje Magistrat, udało się ustalić sprawców zaśmiecania terenu u zbiegu ul. Pustachowskiej i Wrzesińskiej. Straż Miejska wykryła 6 sprawców zaśmiecania terenu położonego za przystankiem MPK na ulicy Pustachowskiej (o sprawie informowaliśmy 09.05.2016). Strażnicy Miejscy sprawę prowadzili wielotorowo, między innymi przejrzeli górę śmieci, obejrzeli materiały z monitoringu sklepowego, rozmawiali z mieszkańcami i zdobyli zrobione przez nich zdjęcia.

W dniu 30.05.2016 zakończono wszelkie czynności wyjaśniające.  Każdy z sześciu  sprawców za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie.

Warto zaznaczyć że do Straży Miejskiej zgłosiło się pięciu świadków zaśmiecania, zbulwersowanych takim zachowaniem. Przyczynili się oni w dużym stopniu do wykrycia osób, które zaśmiecały teren miejski.

 

7 komentarzy