wtorek, 07 czerwca 2016 10:57

6 mln złotych na program Leader 2014 – 2020

 
Katarzyna Jórga Katarzyna Jórga fot. Magdalena Wardęcka

17 maja Stowarzyszenie Światowid podpisało umowę z Samorządem Województwa na wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego.

Stowarzyszenie Światowid podpisało umowę ramową na wdrożenie Strategii Rozwoju Lokalnego, kierowanego przez społeczność na terenie pięciu gmin: Czerniejewo, Niechanowo, Trzemeszno, Orchowo i Witkowo.

W najbliższych latach stowarzyszenie będzie ogłaszało i organizowało konkursy dla beneficjentów na działania sprzyjające rozwojowi kapitału społecznego na naszym terenie oraz tworzeniu nowych miejsc pracy. Na ten cel zostanie przeznaczonych 6 mln złotych co daje 131, 5 złotego na mieszkańca terenu objętego strategią.

W roku 2016 Stowarzyszenie Światowid przewidziało nabór na następujące konkursy:

  •  Wzmocnienie istniejących przedsiębiorstw w innowacyjnym rozwoju i budowaniu stabilnych miejsc pracy – kwota naboru 1 mln złotych. To działanie skierowane jest do istniejących firm mikro i małych mających siedzibę i działających na obszarze wsparcia strategią. Maksymalna kwota pomocy to 300 tys. złotych, a minimalna – 50 tys. zł
     
  • Inwestycje w rozwój przestrzeni publicznej o funkcjach rekreacyjnych i turystycznych – kwota naboru – 1 200 000 zł. Działanie skierowane jest do jednostek sektora finansów publicznych oraz organizacji porządkowych na wsparcie działań polegających na inwestycjach niekomercyjnych sprzyjających poprawie warunków do rekreacji i turystyki.

Konkurs oraz formularze zgłoszeniowe oficjalnie pojawia się pod koniec czerwca. Najpierw ruszy konkurs dla przedsiębiorstw, a we wrześniu  konkurs na inwestycje niekomercyjne.

Zainteresowanych prosimy o kontakt ze stowarzyszeniem i szczegółowym zapoznaniem się z programem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane