czwartek, 16 czerwca 2016 16:09

Współpraca dla dobra skarbów słowa

 
Współpraca dla dobra skarbów słowa zdjęcie nadesłane

Instytut Historii UAM oraz Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie podpisały współpracę na niwie naukowo-badawczej. Dzięki temu zasoby z Pierwszej Stolicy Polski zostaną lepiej poznane.

W środę 15 czerwca w Poznaniu przedstawiciele obu instytucji podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy sobą, co jest owocem dotychczasowych dobrych kontaktów między archiwum a naukowcami z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Profesor Józef Dobosz, dyrektor IH UAM, oraz ks. Michał Sołomieniuk, dyrektor AAG, złożyli podpisy pod porozumieniem w siedzibie Instytutu Historii w kampusie na poznańskim Morasku. Strony zadeklarowały w ten sposób wolę współpracy, wymiany wiedzy i doświadczeń. Pragną również wspólnie organizować działania naukowo-badawcze i edukacyjne. W ten sposób skarbiec historii, jaki znajduje się w gnieźnieńskim archiwum, będzie jeszcze lepiej poznany i udostępniony światu naukowemu a samo archiwum może zyskać pomoc specjalistów z wielu dziedzin historii.

1 komentarz

  • Link do komentarza mjj czwartek, 16 czerwca 2016 19:33 napisane przez mjj

    Brawa dla gnieźnieńskiego Archidiecezjalnego Archiwum! Szkoda, że warunki lokalowe nie pozwalają na ekspozycję niektórych piśmienniczych perełek, które są pewnie bardziej cenne niż niejeden eksponat w przylegającym muzeum!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane