piątek, 17 czerwca 2016 20:09

Ryszard Petru w Gnieźnie

 
Ryszard Petru w Gnieźnie fot. Rafał Wichniewicz

W piątkowy wieczór Gniezno odwiedził lider partii Nowoczesna Ryszard Petru. Spotkał się on z lokalnymi działaczami partii i mieszkańcami, choć powitały go też... gwizdy.

Ryszard Petru przyjechał do Gniezna z okazji pierwszej rocznicy założenia ugrupowania, któremu przewodniczy. Przed wejściem do budynku, w którym odbywało się spotkanie, stanęło kilku gnieźnian, którzy jak przyznawali nie są związani z żadnym ugrupowaniem, a jedynie postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec działań lidera Nowoczesnej. Nie zostali także wpuszczeni do sali, do której to wejścia pilnowała ochrona.

Wszystkich powitała posłanka Paulina Hennig-Kloska, która krótko wyjaśniła powody spotkania oraz zakres swojej działalności w sejmie. W momencie rozpoczęcia występu przez Ryszarda Petru, protestujący gwizdali zza okien, nie zakłócając jednak tym samym wystąpienia gościa wydarzenia, który po przemówieniu odpowiadał także na pytania mieszkańców. Całość spotkania można odsłuchać poniżej (nagranie zostało poprawione).

 

46 komentarzy

 • Link do komentarza młody poniedziałek, 20 czerwca 2016 23:15 napisane przez młody

  Petru i spółka jest przeciw obniżaniu esbeckich emerytur. Przypomnieć trzeba, że wynoszą one przeciętnie około 20 tysięcy miesięcznie, a wdowia renta po Kiszczaku polowa tej kwoty! Niech się ci "nowoczesni" posłowie wytłumaczą, kogo oni tak naprawdę reprezentują w tym sejmie?

 • Link do komentarza Monia poniedziałek, 20 czerwca 2016 22:16 napisane przez Monia

  Do POwiec - ma Pan litościwy stosunek do pana Petru, skoro ten pan Panu zaimponował. Ciekawe czym? A ta starsza pani nie jest i i nigdy nie była członkiem PiSu i w przeciwieństwie do fanów tzw. nowoczesnych realnie patrzy na świat i stawia trafne diagnozy.

 • Link do komentarza gość poniedziałek, 20 czerwca 2016 21:41 napisane przez gość

  Spotkanie było super. Na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a jednoczęsnie z poczuciem humoru! Oby więcej takich spotkań!

 • Link do komentarza gość poniedziałek, 20 czerwca 2016 21:38 napisane przez gość

  Za to Pani Pawłowicz oszczędza nasze pieniadzę

 • Link do komentarza Gnieznianin poniedziałek, 20 czerwca 2016 17:57 napisane przez Gnieznianin

  Zaorali go tymi pytaniami niewiedział co powiedzieć i jeszcze 1/3 sali klaskała, na dodatek 90 % starców na emeryturze. Wpompowali w to tysiące złotych z naszych podatków. Na Wiplerze byli sami młodzi, spotkanie dużo skromniejsze i mniej pieniędzy poszło. To pokazuje że nie ma Pan Petru perspektyw na przyszłość.

 • Link do komentarza Elwira poniedziałek, 20 czerwca 2016 08:34 napisane przez Elwira

  wilku bo tak po prawdzie jest tyle synonimów do słowa "nowoczesny" że trudno się zdecydować dlaczego nowoczesna jest nowoczesną. Może chodzi o to że to partia najnowszej generacji , no bo niezaprzeczalnie po tym PO i Ruchu Palikota które już się przejadły, musieli wymyślić coś nowego żeby mieć czym nas "zainteresować" . Tylko jak to się może mieć z tą najnowszą generacją jak tutaj widzimy brak ożywczej młodości ? Nawet ten facet u boku Petru ma wygląd jakiś taki z lekka wyeksploatowany ?

 • Link do komentarza POwiec poniedziałek, 20 czerwca 2016 08:27 napisane przez POwiec

  Mimo, że jestem sympatykiem innego ugrupowania politycznego, to Pan R. Petru bardzo mi zaimponował. Nie boi się odpowiadać na głupie pytania narodowców, czy tej starszej Pani z PiS-u. Bardzo ciekawe spotkanie.

 • Link do komentarza tylda poniedziałek, 20 czerwca 2016 08:20 napisane przez tylda

  @Vegeta Dlaczego dziwi Cię napastliwość i pogardliwy ton większości komentarzy? R. Petru nie reprezentuje oczekiwań i nie spełnia specyficznych marzeń pewnej części mieszkańców Gniezna. Oni nieustannie czekają na kolejną wizytę szefa MON lub któregoś z jego, jak ich nazywają , kolesi. Zresztą tak samo, jak podobna część mieszkańców Kościana i Tworek.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 20 czerwca 2016 01:53 napisane przez wilk

  Jakoś nikt nie potrafił odpisać,DLACZEGO, nowoczesna jest taką nowoczesną ????? No to napiszę teraz,że Pietru to człowiek SŁUP,tak samo jak i ta partyjka, zdalnie sterowany robot,przez wrogie POLAKOM ,kręgi szemranego biznesu ,żyjącego z niewolniczego WYZYSKU większości społeczeństwa polskiego za poniżające zarobki,przez ostatnie 26 lat niby wolnej Polski !!!! Można ich nazwać--- Jednym słowem,----żerujące pasożyty !!!! Co się robi z pasożytami,wszyscy wiemy !!!Dodam tylko,że Pietru był doradcą.......Leszka Balcerowicza,czyli wykładowcy Instytutu Marksistowsko-Leninowskiego przy Komitecie Centralnym PZPR, a po 1989 r. nagle zbawiciela polskiego nowo odradzającego się kapitalizmu !!!!!!! Pietru był także najbliższym doradcą ekonomicznym ,namiestnika moskiewskich służb GRU-WSI, zwanego Bredzisławem Bigosem,herbu lewatywa !!! I to właściwie WYSTARCZY,by .....pokazać PRAWDZIWE oblicze, tej nowoczesności w wykonaniu nowoczesrej i KTO za tym stoi.........

 • Link do komentarza Scarlett niedziela, 19 czerwca 2016 23:58 napisane przez Scarlett

  Vegeta, Tobie przydałby się choćby skrócony kurs katechetyczny. Po pierwsze, nie jesteś prorokiem i jasnowidzem, żebyś pisała, że te czy inne komentarze piszą katolicy. Po drugie jak ktoś napisał już poniżej - prawda i fakty Ciebie bolą, po trzecie papież Franciszek mówi bardzo mądre rzeczy, tylko Ty ich kompletnie, jak widać nie rozumiesz, po trzecie hipokryzja Nowoczesnej jest gigantyczna - walcząc z kościołem siadają w pierwszych ławkach w kościele, no i na końcu cytat z Biblii: "Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa" tak więc chrześcijanin ma prawo upomnieć swojego brata i co w tym widzisz złego?

 • Link do komentarza Vegeta niedziela, 19 czerwca 2016 22:20 napisane przez Vegeta

  Ad. czytelnik - tak, rzeczywiście słowa nienawiści są tak bardzo chrześcijańskie.. Posłuchajcie Papieża Franciszka! Mało tego! Postarajcie się go chociaż trochę zrozumieć! :)

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 19 czerwca 2016 11:29 napisane przez czytelnik

  Ad.Vegeta - Bo katolicy nie jątrzą, tylko piszą prawdę i podają sprawdzone fakty i widocznie to boli Nowoczesną i jej fanów.

 • Link do komentarza jargo niedziela, 19 czerwca 2016 10:08 napisane przez jargo

  Sądząc po publiczności to nie spotkanie lidera partii o nazwie Nowoczesna ale raczej zebranie koła emerytów ....widać dla młodych ludzi ten pan i jego partia nic do zaproponowania nie mają. Chciałem nawet iśc na to spotkanie by dowiedzieć się o tym kiedy jest świeto 6 królów , lub zapytac czy konstytycja 3 Maja nadal obowiazuje czy nie ale w końcu stwierdziłem, ze szkoda czasu na amatorski show.

 • Link do komentarza Vegeta niedziela, 19 czerwca 2016 00:48 napisane przez Vegeta

  Ta katolicka miłość w komentarzach

 • Link do komentarza konserwatysta sobota, 18 czerwca 2016 14:52 napisane przez konserwatysta

  Katarzyna Lubnauer bardzo szybko nauczyła się korzystać z przywilejów władzy i publicznych pieniędzy. Wiceszefowa klubu .Nowoczesnej krytykuje PiS za pomoc finansową dla rodzin, a sama za publiczne pieniądze pojechała do salonu kosmetycznego.Jako wiceszefowa klubu poselskiego .Nowoczesnej, Lubnauer ma do dyspozycji z Sejmu samochód z szoferem. Ma jej to ułatwiać wykonywanie obowiązków poselskich i klubowych
  —czytamy w „Fakcie”.Tabloid przyłapał jednak panią poseł gdy sejmowym autem pojechała najpierw do salonu manicure, a potem z powrotem do Sejmu. Trudno nazwać to wykonywaniem poselskich obowiązków. A i odległość salonu kosmetycznego od Sejmu nie była duża - to zaledwie 800 metrów, czyli ok. 10 minut spacerem. Przypomnijmy, że Lubnauer mocno krytykowała rządowy program „500 Plus”. Jej zdaniem, rząd PiS „dzieli pieniądze, których nie ma”, a program „500 plus” służy tylko temu, żeby PiS „kupił sobie głosy” za publiczne pieniądze. Jak widać sobie posłanka .Nowoczesnej publicznych pieniędzy już nie żałuje.

 • Link do komentarza radkoski sobota, 18 czerwca 2016 13:15 napisane przez radkoski

  Gratuluję MEGA SUPER manifestacji jajek z brakiem niespodzianki... w spodniach. Żenua !!

 • Link do komentarza wilk sobota, 18 czerwca 2016 12:13 napisane przez wilk

  Co takiego NOWOCZESNEGO jest w Nowoczesnej ??? Niech ktoś odpowie .....oprócz tego,że tam same NIE POLSKIE nazwiska się przewijają...........

 • Link do komentarza telewidz sobota, 18 czerwca 2016 12:12 napisane przez telewidz

  ad. obserwator - z kościołem walczą, a na uroczystościach religijnych pchają się przed ołtarz. Co za hipokryzja!!!

 • Link do komentarza P.B sobota, 18 czerwca 2016 12:04 napisane przez P.B

  Kaziu- "Dziwna troche akcja. Niby protestuja, ale widac, ze maja zlew na ten temat i pisza sobie w telefonach, moze to jakas ustawka?"
  Co mieli robić?? Palić opony, kukły Rysia czy może rzucać kamieniami w okna??

 • Link do komentarza Bob sobota, 18 czerwca 2016 12:04 napisane przez Bob

  . Argumentacja która władacie miażdży was samych

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane