czwartek, 21 lipca 2016 13:00

Upamiętnią rocznicę Powstania Warszawskiego

 
Upamiętnią rocznicę Powstania Warszawskiego archiwum redakcji

W poniedziałek 1 sierpnia po raz kolejny w Gnieźnie obchodzona będzie rocznica zrywu mieszkańców Warszawy przeciwko niemieckiemu okupantowi.

Z tej okazji w poniedziałkowe popołudnie odbędą się uroczystości, upamiętniające 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie rozpocznie się Marszem Pamięci, który wyruszy tego dnia o godzinie 16:00 spod Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Staszica i przejdzie pod Pomnik Harcerzy Pomordowanych i Poległych za Ojczyznę na Skwerze Orląt Lwowskich, gdzie o godzinie 17:00 odbędzie się apel harcerski. Reszta uczestników uda się na ul. Chrobrego. Tam będzie miała miejsce inscenizacja Godziny "W". Organizatorzy apelują również do mieszkańców miasta o zatrzymanie się na chwilę o godzinie 17:00 i upamiętnienie tym samym poległych w Warszawie - do akcji włączy się m.in. gnieźnieńskie MPK.

Następnie od godziny 17:30 rekonstruktorzy będą się prezentować na gnieźnieńskim Rynku, a o godzinie 18:00 w tym samym miejscu rozpocznie się patriotyczne śpiewanie. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie GRH "Garnizon Gniezno" oraz Miasto Gniezno.

Jednocześnie w dniach od 1 do 3 sierpnia odbędą się tradycyjne XIII Mistrzostwa Gniezna Drużyn Osiedlowych w piłkę nożną, które otrzymają nazwę im. Witolda Modelskiego, najmłodszego uczestnika Powstania Warszawskiego. Regulamin i karta zgłoszenia dostępna jest na www.gosir.gniezno.pl.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny