poniedziałek, 15 sierpnia 2016 17:27

Piknik militarny w koszarach

 
Piknik militarny w koszarach fot. Rafał Wichniewicz

Na kilka godzin dawne koszary kawalerii przy ul. Wrzesińskiej odżyły dawnym klimatem. Na ich terenie ponownie pojawiło się wojsko.

Wszystko za sprawą pikniku militarnego, który odbył się w ramach gnieźnieńskich obchodów święta Wojska Polskiego. Na terenie kompleksu dawnych koszar kawalerii, która stacjonowała w tym miejscu m.in. w okresie międzywojennym, pojawiły się oddziały wojskowe różnych formacji. Nie zabrakło także pokazów sztuk walki czy ratownictwa zwierząt, a do całego wydarzenia dołączyło się Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, które wystawiło swoje militarne zbiory.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane