wtorek, 23 sierpnia 2016 08:11

Niewielka pomyłka, a nerwów sporo

 
Niewielka pomyłka, a nerwów sporo archiwum redakcji

Z naszą redakcją skontaktowało się kilku mieszkańców Gniezna, którzy usłyszeli niepokojące dla nich informacje w jednej z ogólnopolskich rozgłośni radiowych.

Informację przekazali nam gnieźnianie, którzy na co dzień poruszają się pociągami do pracy w Poznaniu. Ich zaniepokojenie wywołały rewelacje, jakie zostały opublikowane przez Informacyjną Agencję Radiową (a dalej przez Polskie Radio), która otrzymała wypowiedź od przedstawiciela Polskich Linii Kolejowych Karola Jakubowskiego: - Komunikacja zastępcza pomiędzy Poznaniem Wschód a Trzemesznem będzie obowiązywać od 10 września do 15 października. Te informacje na temat zmian w komunikacji są podawane wcześniej dla pasażerów na stacjach i na przystankach - podano w komunikacie 18 sierpnia br.

Powyższa wiadomość zainteresowała sporo osób, które codziennie poruszają się na ww. odcinku drogi, a które chciały uzyskać więcej informacji w tej sprawie: - Szukałem na stronach Przewozów Regionalnych oraz Kolejach Wielkopolskich - niestety nic jeszcze nie ma - przekazał nam między innymi pan Marek.

Ponieważ również nam nie udało się znaleźć informacji na ten temat na stronach kolei, ani na nowym rozkładzie jazdy, który wkrótce wejdzie w życie, skierowaliśmy się z pytaniem do rzecznika PLK: - Uprzejmie informuję, że w komunikacie Polskiego Radia, dot. korekty rozkładu jazdy od 4 września br. wkradł się z naszej winy drobny błąd, za który bardzo przepraszamy. Na linii nr 353, odcinek Poznań Wschód – Trzemeszno od 10 września do 15 października br. nie będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi pojadą zgodnie z korektą rozkładu oprócz pięciu par pociągów spółki InterCity, które pojadą w tym okresie na odcinku Gniezno – Poznań trasą zmienioną przez Wrześnię - przekazał nam Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego Wydziału Komunikacji i Promocji w Regionach.

Jak z tego wynika, dla mieszkańców Gniezna i okolic nic się nie zmieni poza samym (nowym) rozkładem. Ten wchodzi w życie już od 4 września.

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza pasażer środa, 24 sierpnia 2016 15:48 napisane przez pasażer

  A ja się cieszę, ze chociaż przez dwa lata będę mógł bez przesiadki jeździć do Warszawy!

 • Link do komentarza Marek Dener środa, 24 sierpnia 2016 13:24 napisane przez Marek Dener

  Drogi @Marku!
  Korekty są konieczne, ale nie powinny one pogarszać częstotliwości kursowania pociągów i tworzyć luk w rozkładzie!!!
  Myślę, że niedogodności mieszkańców Wrześni od przyszłego roku wpłyną także na niedogodności mieszkańców Gniezna (skierowanie ruchu z Poznania do Warszawy przez Gniezno). Priorytet pociągów PKP IC S.A. zakłóci kursowanie pociągów regionalnych (Przewozów Regionalnych i spółki Koleje Wielkopolskie). Już teraz zdarzają się przypadki, że "osobowe" muszą przepuszczać "pospieszne" przez co doznają opóźnień!!!
  Wiem, że nie mamy co narzekać, ale musimy także czegoś wymagać a wręcz nawet żądać. Pamiętam, że kilkanaście lat temu w Niemczech już jechałem pociągiem mniej więcej takim jak nasze Elfy. A my się cieszymy, że od 3 lat mamy nowe pociągi...

 • Link do komentarza Marek Dener środa, 24 sierpnia 2016 13:08 napisane przez Marek Dener

  Drogi @kolejarzu.
  Moim zdaniem przy przeprowadzaniu generalnego remontu należy postępować tak, aby nie pogorszyć standardów jazdy w wymiarze czasowym.
  Zapytam więc, czy chciałby Pan wracać do domu z pracy prawię godzinę później???
  Niestety taki krok został podjęty przez Zarządce Torów czyli PKP PLK S.A., który mimo sprzeciwu skrócił trasę niektórych pociągów spółki Koleje Wielkopolskie mimo jej sprzeciwu???
  (cytat z maila od KW, który otrzymałem; "Decyzja o skróceniu relacji pociągu 77940/1 do Pobiedzisk podjęta została przez wspomnianego powyżej zarządcę infrastruktury, pomimo braku zgody Spółki Koleje Wielkopolskie na dokonanie zmiany. Jednocześnie informujemy, że od 3 września br., kiedy nastąpi kolejna korekta rozkładu jazdy, ww. pociąg będzie nadal kursował w skróconej relacji."

 • Link do komentarza janusz pawlak środa, 24 sierpnia 2016 08:53 napisane przez janusz pawlak

  Peter, nie każdy chce pracować w fabryce za mniej niż 2000

 • Link do komentarza arrencjusz wtorek, 23 sierpnia 2016 13:38 napisane przez arrencjusz

  pociągi będą zatrzymywać się we Wrześni i w Gnieźnie

 • Link do komentarza Bronek wtorek, 23 sierpnia 2016 12:25 napisane przez Bronek

  Marek -od dawna się o tym mówi, ale władza lansuje się na nieustannych konferencjach prasowych zamiast zająć się poważnymi problemami miasta.

 • Link do komentarza Marek wtorek, 23 sierpnia 2016 11:30 napisane przez Marek

  Dziękuję Gniezno24.com za weryfikacje sprawy. Do @Marek Dener - konieczne są korekty, puszczenie części ruchu przez Wrześnie, by było lepiej odcinek musi zostać wyremontowany. To wiąże się z uciążliwościami (wyłączony jeden tor). Naprawdę nie mamy na co narzekać. Wystarczy przypomnieć sobie jak nie tak dawno wyglądało na tym odcinku. Stare składy EZT - EN57 tzw "Kibel". Mieszkańców Wrześni i Konina czekają spore utrudnienia (2 lata) z dojazdem koleją. Nasze niedogodności z dojazdem do Gniezna to pryszcz.
  Skoro o modernizacjach już mowa, to dobrym rozwiązaniem na odkorkowanie części miasta przy dworcu było by zrobienia przejścia z III peronu prze teren parowozowni do ul. Składowej . Tam powinien powstać parking. Osoby dojeżdżające na pociąg z południowej części Gniezna, mieszkańcy okolicznych wiosek, którzy na dworzec dojeżdżają samochodami mogli by tam tam parkować.

 • Link do komentarza kolejarz wtorek, 23 sierpnia 2016 10:39 napisane przez kolejarz

  Marek Dener - a jak Pana zdaniem należy postępować podczas generalego remontu torów kolejowych? Puszczać pociągI S-5?

 • Link do komentarza Peter wtorek, 23 sierpnia 2016 10:32 napisane przez Peter

  Nie rozumiem dlaczego gnieźnianie jeżdżą do Pracy w Poznaniu , przecież w Gnieźnie powstają fabryki, urząd zatrudnia coraz więcej , jest po prostu bum

 • Link do komentarza Marek Dener wtorek, 23 sierpnia 2016 08:23 napisane przez Marek Dener

  Takie to korekty rozkładu, że niektóre pociągi skróciły swoją trasę z Poznania do Pobiedzisk. Żeby wrócić z pracy trzeba czekać w Poznaniu kilkadziesiąt minut na następny pociąg :(

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane