czwartek, 01 września 2016 08:10

Czterdzieścioro dzieci otrzymało wyprawki szkolne

 
Wyprawki szkolne Wyprawki szkolne fot. Magdalena Wardęcka

Po raz szesnasty Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan przygotowało dla najbardziej potrzebujących dzieci pakiet przyborów na nowy rok szkolny.

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan szesnasty raz zorganizowało akcję „Wyprawka Szkolna”. W tym roku wyprawki zostały przygotowane dla dzieci, które wychowywane są przez samotne matki lub ojców.

W ciągu tych szesnastu lat Stowarzyszenie przekazało ponad 1200 wyprawek dla najbardziej potrzebujących dzieci z gmin powiatu gnieźnieńskiego. Uczniowie oprócz plecaków i piłek do gry, otrzymali wyposażenie szkolne w postaci zeszytów, kredek, przyborów do pisania i rysowania.

Akcja wspierana jest przez sponsorów, dzięki którym można było dla dzieci przygotować pakiet przyborów szkolnych. Należą do nich: Urbis, Trepko, Alior Bank Gniezno, PKO BP, PEC w Gnieźnie, Spółdzielnia Dozór w Gnieźnie, POL- AUTO Fiat Gniezno, Posłanka do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka, Hurtownia Sportowa „Piast” Gniezno. Wyprawkę szkolną wsparli także radni. Łącznie na tegoroczny cel udało się zebrać 4000 zł, a samo wręczenie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane