poniedziałek, 19 września 2016 10:37

Wspólne ucztowanie przed teatrem

 
Restaurant Day. Gniezno na talerzu Restaurant Day. Gniezno na talerzu fot. Magdalena Wardęcka

Stowarzyszenie Ośla Ławka po raz kolejny zorganizowała dla mieszkańców akcję „Restaurant Day. Gniezno na talerzu”.

Jest to po prostu idea wspólnego ucztowania i próbowania różnej kuchni. Zamysł jest taki, by tanio, smacznie zjeść, a przy tym integrować się z innymi uczestnikami restauracyjnego dnia.

Sam pomysł przywędrował do Polski z Finlandii, gdzie idea spontanicznych, domowych kawiarenek i wspólnego jedzenia bardzo dobrze się przyjęła. Stowarzyszenie Ośla Ławka podchwyciło tę inicjatywę i jak było widać po zainteresowaniu i tym samym znikających w szybkim tempie daniach – jest ona dobrym pomysłem.

Po raz kolejny podczas „Gniezna na talerzu” przed budynkiem Teatru Fredy wystawiło się kilku pasjonatów gotowania z przeróżną kuchnią, przygotowaną w domowy i zdrowy sposób. Nie zabrakło słodkości, jak i konkretnych dań, które z chęcią kosztowali mieszkańcy Gniezna. Każdy z degustatorów mógł zagłosować na ich zdaniem najlepszy stolik z jedzeniem. Po raz kolejny Restuarant Day było okazją, by dobrze i smacznie zjeść i przy tym przepysznie się bawić. Miejmy nadzieję, że wydarzenie będzie się w przyszłości stale rozrastać i zdobywać coraz większą popularność wśród gnieźnian.

2 komentarzy

  • Link do komentarza P. Bąkowski poniedziałek, 19 września 2016 13:25 napisane przez P. Bąkowski

    W imieniu organizatorów pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie użytkownika xzzzzzzzzzz. Nie jestem pewny dlaczego miałaby interweniować policja, natomiast w przypadku sanepidu przytoczę następujący cytat:

    "Działalność okazjonalna nie podlega pod wymogi w/w [unijnego] rozporządzenia - mówi Regina Szymańska, kierownik oddziału Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. -„Reguły wspólnotowe powinny mieć zastosowanie jedynie do przedsiębiorstw, których specyfika działania zakłada pewną ciągłość działań oraz pewien stopień organizacji.”

    pozdrawiam!

  • Link do komentarza xzzzzzzzzzzzzzzzzz poniedziałek, 19 września 2016 12:02 napisane przez xzzzzzzzzzzzzzzzzz

    Mam małe pytanko do wysyłających policję i sanepid na pierogi Kowalskiego , czy tutaj też podobne instytucje były wysyłane do prowadzenia określonych kontroli ? Zaznaczam że nie robię tu personalnych wycieczek do pierogów czy tych obecnych pyszności, taka mnie tylko refleksja naszła.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane